Lekkie myszki gamingowe to sprzęt dla konkretnych graczy, którzy preferują najwyższy poziom precyzji oraz wygodę. Przedstawiamy 10 najlepszych modeli na rynku oraz wskazówki dotyczące wyboru tego typu akcesoriów. Sprawdź topowe, lekkie myszki gamingowe i zastanów się nad zakupem sprzętu, który pasuje idealnie do dynamicznej, szybkiej rozgrywki.
Podstawowy element wyposażenia gracza to oczywiście myszka. Na rynku dostępne jest wiele modeli różnego rodzaju – przewodowe, bezprzewodowe, większe, mniejsze, lżejsze, cięższe czy nawet takie o regulowanej wadze. Możliwości jest bardzo dużo i zwykle każdy gracz ma jakieś konkretne, swoje preferencje. Chodzi tutaj o kształt, rodzaj czy funkcjonalność. Wybór myszy jest trudny, ponieważ modeli jest sporo, dlatego gracze kierują się najczęściej po prostu przyzwyczajeniami.
Wśród wszystkich modeli wyróżnia się jeden konkretny rodzaj. Lekkie myszki gamingowe to wygoda podczas wielogodzinnych sesji oraz precyzja. Często również urządzenia stworzone, by charakteryzować się niższą wagą, wyglądają świetnie. Przykładów można wymienić wiele. Lekkie myszki gamingowe to przede wszystkim modele “z dziurkami” w obudowie. Są one dość charakterystyczne. Do tej kategorii można także zaliczyć mniejsze propozycje oraz te, w których da się regulować wagę.
Co ma znaczenie przy wyborze myszy? Jej kształt, funkcje, rozmiar czy czułość. Waga jest również niezwykle ważna. Często gracze są przyzwyczajeni do konkretnego ciężaru. Lekkie myszki gamingowe są stworzone dla wymagających użytkowników. Niska waga oznacza najwyższy poziom precyzji.
Wybór zależy tak naprawdę od wielu czynników. Poniżej zebraliśmy najlepsze propozycje na rynku z różnych półek cenowych. Budżet także ma spore znaczenie przy zakupie myszki. Warto zauważyć, że każda propozycja w zestawieniu charakteryzuje się konstrukcją przygotowaną specjalnie tak, by waga była możliwie najniższa. To idealne propozycje dla wymagających graczy.
Świetnie wykonana, bardzo mała, bezprzewodowa myszka gamingowa dla wymagających graczy. Konstrukcja jest tutaj niezwykle minimalistyczna – producent zaimplementował tylko dwa dodatkowe przyciski pod kciukiem. Waga tego modelu wynosi jednak tylko 63 gramy. Świetną precyzję zapewnia tu nowoczesny czujnik HERO 25K oraz łączność LightSpeed. Podstawa z PTFE oznacza perfekcyjny poślizg myszki bez żadnych zacięć.
Maksymalne DPI tego modelu wynosi 25 400. Logitech G Pro X Superlight to myszka, która otrzymała prestiżową nagrodę Reddot w 2021 roku. Mimo lżejszej konstrukcji nie odstaje funkcjonalnością czy jakością wykonania. Sprzęt może pracować na baterii przez naprawdę długi czas – myszka poinformuje o niskim poziomie naładowania. Ten model jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych, czyli czarnym, białym i różowym. Jeśli chodzi o lekkie myszki gamingowe, to najlepsza propozycja na rynku. Ten model jest wygodny, solidnie wykonany oraz spełnia swoje zadanie perfekcyjnie.
Zalety:
Wady:
Cena: około 550 zł
Myszka, która charakteryzuje się świetnym designem oraz wytrzymałością. W tym modelu widać już gamingowe zacięcie przez sam wygląd. Oprócz tego Aerox 5 jest niezwykle lekki – waga wynosi tylko 74 gramy. Gwarantuje to charakterystyczna budowa mszy z dziurami. Dzięki temu także podświetlenie prezentuje się genialnie. Producent zapewnia tu aż 5 programowalnych przycisków bocznych. Sprzęt posiada technologię AquaBarier IP54, jest więc odporny na drobne zachlapania czy zanieczyszczenia.
Mysz może działać nawet przez 180 godzin na jednej baterii. Łączność Quantum 2.0 Wireless gwarantuje precyzyjną, bezprzewodową łączność bez opóźnień. Maksymalne DPI tego modelu wynosi natomiast 18 000. Jeśli chodzi o lekkie myszki gamingowe, Aerox 5 oferuje prawdopodobnie najbogatsze opcje konfiguracji. Zmienić można tutaj dowolnie niemal wszystko.
Zalety:
Wady:
Cena: około 400 zł
To propozycja od mniej znanej marki. Mimo wszystko jest ona naprawdę godna uwagi. Oferuje charakterystyczną konstrukcję z dziurami z lekkich materiałów i niską wagę – zaledwie 68 gramów. Myszka oferuje perfekcyjny ślizg, dzięki ślizgaczom G-Skates oraz teflonowi PTFE na dole. Precyzję gwarantuje tu również sensor optyczny Pixart 3360. Maksymalne DPI tego modelu wynosi natomiast 12 000.
Ergonomiczny, dopasowany do dłoni kształt jest kolejną zaletą. Model O posiada także bardzo dobrze wykonany przewód w oplocie, który nie przeszkadza podczas rozgrywki i jest naprawdę wytrzymały. Na scrollu oraz bokach myszy znajdują się niewielkie wstawki RGB. To dodatkowa cecha dla graczy. Jeśli chodzi o lekkie myszki gamingowe, tutaj design naprawdę się wyróżnia. Ten model jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz białej.
Zalety:
Wady:
Cena: około 300 zł
Tutaj producent zapewnia przede wszystkim świetną jakość wykonania i minimalistyczną, niewielką konstrukcję. To bezprzewodowy model z 7 programowalnymi przyciskami mechanicznymi. Wykorzystano tu sensor optyczny 5G Razer 14K DPI, który gwarantuje niezwykłą precyzję. Technologia HyperSpeed Wireless gwarantuje natomiast bezprzewodowe użytkowanie bez opóźnień i zakłóceń. Waga myszki wynosi tylko 103 gramy. Jest ona przeznaczona dla praworęcznych graczy.
Maksymalne DPI tego modelu wynosi 14 000. Producent zapewnia dwa tryby łączności – standardowy i HyperSpeed Wireless. Różnią się one maksymalnym czasem działania myszy. Sprzęt oferuje sporo opcji konfiguracji oraz funkcję HyperShift do wygodnej, szybkiej zmiany niektórych parametrów. Charakterystyczne profilowanie myszy gwarantuje tu komfort przede wszystkim dla osób z mniejszą dłonią.
Zalety:
Wady:
Cena: około 250 zł
Ten model jest jednym z najlżejszych w całym zestawieniu. Jeśli chodzi o lekkie myszki gamingowe, sprzęt sprawdzi się perfekcyjnie – waga wynosi tutaj zaledwie 59 gramów. Na wyróżnienie zasługuje także niezwykle precyzyjny sensor Pixart PMW3360. Producent wykorzystał również przyciski mechaniczne z przełącznikami Omron. Maksymalne DPI natomiast wynosi tutaj 12 000. Myszka posiada teflonowe ślizgacze z PTFE. To gwarantuje spory komfort podczas użytkowania.
Warto również wyróżnić przewód w splocie, który jest odporny na uszkodzenia. Jego długość to 1,8 metra. Dodatkowym elementem jest tu oczywiście podświetlenie LED RGB, które można dowolnie konfigurować. Specjalna powłoka ochronna wewnątrz myszy zabezpiecza elektronikę przed zanieczyszczeniami czy kropelkami wody. To solidnie wykonany, przystępny cenowo sprzęt dla graczy — sprawdź też szerszy test myszy SPC Gear Lix Plus. Dzięki temu ocenisz, czy ta propozycja będzie dobrym wyborem.
Zalety:
Wady:
Cena: około 130 zł
Cechą charakterystyczną tego modelu jest możliwość użytkowania myszy bezprzewodowo oraz przewodowo. Ta hybrydowość to niezwykle wygodna i przydatna funkcja. Waga myszki wynosi zaledwie 79 gramów. Wykorzystano tu precyzyjny sensor optyczny Pixart PMW3335. Maksymalne DPI wynosi w tym modelu 16 000. Przyciski są osadzone na przełącznikach Huano Blue. Jeśli chodzi o lekkie myszki gamingowe, ten model jest jednym z najbardziej opłacalnych. Sprzęt nie kosztuje wiele, a prezentuje przy tym najwyższą jakość.
Na wyróżnienie zasługują także bogate opcje konfiguracji każdego elementu myszy. Charakterystyczna konstrukcja gwarantuje tutaj, że dłoń zawsze perfekcyjnie będzie przylegać do urządzenia. Warto także zwrócić uwagę na solidnie wykonany przewód, który jest odporny na jakiekolwiek uszkodzenia.
Zalety:
Wady:
Cena: około 200 zł
Bardzo opłacalna propozycja za około 100 zł. Jeśli chodzi o lekkie myszki gamingowe, to naprawdę atrakcyjny wybór. Waga tego modelu wynosi tylko 85 gramów. Myszka wyróżnia się charakterystycznym designem skierowanym do graczy. Wykorzystano tu bardzo dobre podświetlenie LED na bokach oraz scrollu. Producent zaimplementował 7 programowalnych przycisków. O precyzję dba tutaj sensor optyczny Pixart 3327. Maksymalne DPI natomiast wynosi 12 400. Można tutaj swobodnie przełączać się między zapisanymi profilami.
Myszka oferuje sporo opcji konfiguracji – to duża zaleta. Dodatkowo producent zadbał o wytrzymałość. Wykorzystano solidne materiały i specjalną powłokę na elektronice wewnątrz myszki. To przewodowy model z kablem w oplocie, który jest odporny na uszkodzenia. Cena myszy pozostaje ogromnym plusem.
Zalety:
Wady:
Cena: około 110 zł
Kolejna propozycja w zestawieniu, która charakteryzuje się genialnym stosunkiem jakości do ceny. Myszka wygląda świetnie – producent wykorzystał tu podświetlenie RGB z efektem PRISMO. Ten model jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Waga myszki wynosi zaledwie 70 gramów. Posiada ona bardzo dobry sensor optyczny Pixelart PMW3325. Maksymalne DPI wynosi tutaj 8000. Na wyróżnienie zasługują także przyciski na przełącznikach Huano o bardzo długiej żywotności.
Profile można tutaj zmieniać w locie, dzięki wbudowanej pamięci myszki. Wykorzystano tu 7 programowalnych przycisków. Zaawansowane oprogramowanie daje wiele możliwości konfiguracji sprzętu. Lekkie myszki gamingowe charakteryzują się często konstrukcją z dziurami – tutaj wykorzystano powłokę na elektronice wewnątrz, by dodatkowo zabezpieczyć urządzenie. Producent wykorzystał także specjalny przewód w oplocie, który jest bardzo wytrzymały.
Zalety:
Wady:
Cena: około 110 zł
Jedna z najlepszych propozycji w tak niskiej cenie. Lekkie myszki gamingowe zazwyczaj są droższymi modelami – tutaj jest inaczej. Sprzęt oferuje neonowe podświetlenie LED i wyróżniający design. Waga jest tutaj bardzo niska, przez spore wycięcia w obudowie. Producent zaimplementował świetny sensor optyczny z DPI sięgającym 7200. Wykorzystano tu również dobrej jakości, teflonowe ślizgacze. Myszka posiada 6 programowalnych przycisków o długiej żywotności.
Warto także wyróżnić bardzo dobrze wykonany przewód w oplocie odporny na jakiekolwiek uszkodzenia. Myszka obsługuje makra i profile – wszystko dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu dla graczy. Warto również zwrócić uwagę na solidną konstrukcję. Wytrzymałość jest ważna, szczególnie w przypadku lekkich myszek gamingowych.
Zalety:
Wady:
Cena: około 65 zł
Ten model można kupić już za około 50 zł. To mimo wszystko świetnie wykonana, lekka myszka gamingowa o charakterystycznej, czarnej obudowie z podświetleniem RGB LED. Producent zadbał o bardzo niską wagę oraz precyzyjny sensor optyczny dla graczy. Sprzęt obsługuje maksymalnie 6400 DPI. W tym modelu wykorzystano 7 programowalnych przycisków. Wysokiej jakości materiały gwarantują tutaj wytrzymałość i żywotność.
Producent zapewnia także solidnie wykonany przewód o długości 1,7 metra. Warto również zwrócić uwagę na rozbudowane oprogramowanie, z którego można korzystać. Jeśli chodzi o lekkie myszki gamingowe, to najlepsza propozycja w tej cenie, jaką można znaleźć. Ergonomiczny kształt zapewnia tu komfort, niezależnie od długości sesji.
Zalety:
Wady:
Cena: około 50 zł
Taki sprzęt jest przede wszystkim precyzyjny. Każdy ruch ma odwzorowanie 1:1 podczas rozgrywki. To oczywiście w dużym stopniu zasługa wysokiej jakości sensorów optycznych, jakie wykorzystują producenci lekkich myszek gamingowych. Mimo wszystko waga również ma tu spore znaczenie. Dzięki temu gracz nie odczuje różnicy między akcją na ekranie a ruchem myszy w rzeczywistości.
Warto również zauważyć, że lekkie myszki gamingowe to również niezwykły komfort. Nawet wielogodzinne sesje nie będą tu problemem. Niektórzy zmagają się z różnymi dolegliwościami przez długi czas spędzony przed ekranem. Można je w pewnym stopniu zmniejszyć lub zniwelować właśnie przez korzystanie z lżejszej myszy.
Tego typu sprzęt charakteryzuje się także niebagatelnym, wyróżniającym designem. Obudowa z otworami wygląda świetnie – nawet jeżeli zdecydujesz się wybrać tańszy model. Szczególnie propozycje posiadające podświetlenie LED będą tu najlepsze.
Lekkie myszki gamingowe idealnie sprawdzają się także do laptopa, którego nie zawsze używamy w domu przy stanowisku. Jest to swego rodzaju mobilny sprzęt sprawdzający się dodatkowo idealnie podczas rozgrywki.
Wybór najlepszej myszki może być trudny ze względu na ogrom dostępnych modeli. Podpowiadamy więc, na co warto zwracać uwagę, by wybrać idealny sprzęt dla siebie. Myszka musi być przede wszystkim wygodna dla użytkownika. Większość osób kieruje się przyzwyczajeniami – najlepiej sprawdzić kilka modeli fizycznie (w sklepie), by dopasować perfekcyjny model. Na jakie parametry zwracać uwagę?
Oprócz powyższych kwestii istotny jest także sposób połączenia myszy. Na rynku można znaleźć przewodowe, bezprzewodowe oraz hybrydowe rozwiązania. Wybór zależy przede wszystkim od osobistych preferencji. Ważne są także rodzaje chwytów myszy — to także decyduje o zakupie konkretnych modeli.
To pytanie zadaje sobie naprawdę wielu graczy. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady oraz zalety. Dla niektórych bezprzewodowa myszka jest koniecznością, inni natomiast preferują przewodowe modele, których nie trzeba ładować lub uzupełniać nowymi bateriami. Jaki rodzaj jest więc najlepszy?
Na rynku dostępne są także hybrydowe myszki, które łączą zalety powyżej wymienionych rodzajów. To najlepszy wybór – myszka działająca bezprzewodowo, jednak w każdej chwili można po prostu podłączyć przewód i nie przejmować się baterią.
Takie urządzenia powstały z myślą o wygodzie i precyzji. Lekkie myszki gamingowe pojawiły się stosunkowo niedawno. Producenci wykorzystują charakterystyczną konstrukcję z otworami lub po prostu tworzą mniejsze, bardziej kompaktowe urządzenia. Tego typu akcesoria dla graczy są skierowane dla tych najbardziej wymagających osób. Niekiedy nawet drobne milisekundy, jeśli chodzi o reakcję, mają ogromne znaczenie.
Lekkie myszki gamingowe powstały właśnie z myślą o tych małych, lecz niezwykle znaczących różnicach. To sprzęt dla graczy, którzy potrzebują najwyższej precyzji podczas rywalizacji z innymi czy po prostu dynamicznej rozgrywki. Przedstawiliśmy najlepsze modele oraz wskazówki dotyczące wyboru sprzętu – warto z nich skorzystać.
Arek Grabowski