fbpx

Phil Spencer uważa, że odświeżony Xbox nie jest potrzebny mimo plotek o PS5 Pro

24 sierpnia 2023,
13:57
Arek Grabowski
Czarna konsola Xbox Series X

Szef Xbox, Phil Spencer, przemawiał na tegorocznym wydarzeniu Gamescom. Mówił on przede wszystkim o przyszłości obecnej generacji konsol. Odświeżenie Xbox Series X/S według Phila generuje sporo problemów i raczej nie zostanie zrealizowane przez Microsoft. Pełną wersję wywiadu udostępnił serwis Eurogamer.

Gdy tylko zaczniesz odświeżać średnią generację, masz przed sobą szereg problemów, na jaką platformę celują deweloperzy. Zaczyna to bardziej przypominać PC – co jest oczywiście dobrym ekosystemem, który jest zdrowy, ale wtedy myślę sobie: „Okej, więc jaka jest różnica między konsolą a PC, jeśli jesteśmy w tym trybie co dwa lata, pojawia się nowy procesor graficzny lub procesor?”.

Phil Spencer, szef Xbox

Konkurencja natomiast ciągle dostarcza nowe produkty związane z obecną generacją. Niedawno w sieci pojawił się wyciek konsoli PlayStation 5 Pro, która pod wieloma względami będzie lepsza od obecnie sprzedawanego sprzętu. Sony zaprezentowało również PlayStation Portal. Będzie to handheld wykorzystujący funkcję Remote Play.

Najprawdopodobniej nie otrzymamy odświeżonego wersji Xboxa Series X/S

Phil Spencer uważa, że wydawanie odświeżonej wersji konsoli obecnej generacji jest zbyt małym krokiem technologicznym. Według niego obecnie sprzedawany sprzęt odpowiada standardom deweloperów i oferuje wystarczająco mocy obliczeniowej dla współczesnych gier. Mimo wszystko należy pamiętać, że lepszy hardware oznacza większe możliwości.

Słowa szefa Xboxa niestety nie napawają optymizmem. Najpewniej nowego Xboxa otrzymamy dopiero jako konsolę kolejnej generacji. PlayStation 5 Pro natomiast zostanie prawdopodobnie wydane w 2024 roku. Nie pojawiła się jednak oficjalna informacja od Sony.