fbpx

Hogwarts Legacy: Leczenie i zdrowie. Jak się leczyć? Jak zrobić Eliksir Wiggenowy?

Podczas przemierzania świata w Hogwarts Legacy leczenie jest jedną z tych mechanik, które trzeba opanować niemal perfekcyjnie. W ferworze walki zdrowie może spaść w zastraszającym tempie. Warto wiedzieć, jak się leczyć i jak zrobić eliksir wiggenowy. Ten poradnik tłumaczy wszystkie mechaniki związane z leczeniem.

24 lutego 2023

Poradnik do Hogwarts Legacy: leczenie. Jak działa odzyskiwanie zdrowia?

Podczas przemierzania Hogwartu i okolic nie musimy martwić się o leczenie, o ile nie walczymy. Poza walką zdrowie naszej czarodziejki/czarodzieja regeneruje się automatycznie. Gdy jednak dochodzi do dobycia różdżki, to z pomocą przybywa Eliksir Wiggenowy. Ten zregeneruje część naszego zdrowia i pozwoli na dalszą walkę.

Poradnik do Hogwarts Legacy: zdrowie. Leczenie w walce
W takich sytuacjach leczenie za pomocą Eliksiru Wiggenowego uratuje nam życie

Leczenie w Hogwarts Legacy – Eliksir Wiggenowy

Głównym przedmiotem leczącym w Hogwarts Legacy jest wspomniany już Eliksir Wiggenowy. To magiczne remedium można kupić, stworzyć samemu lub znaleźć. Jest ono powszechnie dostępne i jeśli sprawdzasz każdą skrzynie, to rzadko będzie ci go brakowało. No chyba, że grasz na wysokim poziomie trudności. Wtedy same poszukiwania nie wystarczą. Pamiętaj też, że nie możesz przez całą grę polegać na tym, co znajdziesz podczas eksploracji.

Gdzie znaleźć Eliksir Wiggenowy?

Miksturę kupisz u niemal każdego “zwykłego” sprzedawcy, oznaczonego na minimapie symbolem stosu monet. Takich sprzedawców znajdziesz w każdej wiosce w grze, nie spotkasz ich jedynie w Hogwarcie.

Poradnik do Hogwarts Legacy: zdrowie. Sklep
Eliksiry J. Pippina na mapie

Dodatkowo w Hogsmeade znajduje się sklep Eliksiry J. Pippina. Znajdujący się tam sprzedawca ma do zaoferowania masę różnych magicznych specyfików wspomagających walkę czy skradanie się. Wśród nich znajduje się Eliksir Wiggenowy.

W Hogwarts Legacy zdrowie i mikstury mogą się wyczerpać. Jak zrobić Eliksir Wiggenowy?

System craftingu w Hogwarts Legacy pozwala na wytworzenie każdej mikstury, o ile znasz na nią przepis. W pierwszych 5 godzinach gry dostaniesz schemat do uwarzenia Eliksiru Wiggenowego oraz wymagane do tego składniki. Gdy po czasie ci ich zabraknie, to możesz je wyhodować lub kupić w Hogsmeade w Magicznej rzepie (sklep znajduje się w zachodniej części miasteczka za mostem). 

Poradnik do Hogwarts Legacy: zdrowie.. Magiczna rzepa
Magiczna Rzepa na mapie

Do wytwarzania eliksirów potrzebujesz specjalnego stanowiska. Jedno znajdziesz w Klasie Eliksirów i to z niego musisz korzystać dopóki nie odblokujesz prywatnego pokoju swojej postaci (unikam spoilerów). 

Poradnik do Hogwarts Legacy: zdrowie. Stanowisko do eliksirów
Stanowisko do eliksirów w Klasie Eliksirów

By uwarzyć eliksir wystarczy wejść w interakcję ze stanowiskiem i wybrać interesujący nas przepis w menu po prawej stronie. Zobaczysz tam czas warzenia oraz wymagane składniki. Gdy masz wszystko, to po dokonaniu wyboru wystarczy poczekać na zakończenie procesu i gotowe! Nie musisz nic robić poza dostarczaniem składników i wybraniem odpowiedniej opcji.

Poradnik do Hogwarts Legacy: zdrowie. Warzenie eliksirów
Proces warzenia mikstury jest prosty. Wystarczy mieć składniki i chwilę czasu

Michał Oziębły

UWaga! Gorące informacje!