God of War, Horizon i Gran Turismo zostaną zekranizowane. Sony szturmuje platformy streamingowe

Podczas ostatniego spotkania dla inwestorów Jim Ryan potwierdził kolejne z telewizyjnych adaptacji marek Sony. Na horyzoncie coraz wyraźniej majaczą: God of War, Ghost of Tsushima, Horizon i Gran Turismo. Czekaj, czy tam jest też Twisted Metal?!

28 maja 2022

Po sukcesie filmowego Uncharted i ostatnich informacjach z planu serialowego The Last of Us Sony zakasało rękawy i rozpoczęło pracę nad adaptacjami następnych IP ze swojego katalogu. Pierwsze w kolejności znalazły się God of War na Amazon Prime Video i Horizon na Netflix. Choć nie znamy jeszcze platformy docelowej dla filmowego Gran Turismo, wiadomym jest, że całość reżyserował będzie sam Neill Blomkamp – autor odpowiedzialny za krytycznie doceniony Dystrykt 9. Podobna sytuacja ma miejsce z Ghost of Tsushima, nad którym jak się dowiedzieliśmy, pieczę sprawował będzie reżyser i scenarzysta – Takashi Doscher.

Grafika promocyjna z gry Ghost of Tsushima
Źródło: Sony Interactive Entertainment

Wszyscy mają serial – mam i ja!

Jak grom z jasnego nieba gruchnęła za to wiadomość o powstającym serialu Twisted Metal na NBC. Marka brutalnych gier wyścigowych, którą Sony zdało się porzucić w erze PS3, powróci do nas w telewizyjnej formie. Czyżby firma szykowała powrót marki na nowej generacji konsol?

Grafika promocyjna z gry Twisted Metal
Źródło: Sony Interactive Entertainment

Hubert Kalisz

UWaga! Gorące informacje!