W serialu The Last of Us od HBO niektóre elementy będą znacznie różnić się od pierwowzoru

22 marca 2021,
23:25
Franciszek Ciechowski

W krótkim wywiadzie udzielonym serwisowi IGN na temat serialu The Last of Us od HBO Neil Druckmann, autor scenariusza do obu gier, zdradził, że historia w niektórych momentach może znacznie odbiegać od tego, co znamy z produkcji studia Naughty Dog.

Joel i Ellie z The Last of Us
Na skróty
  • Scenarzysta pełniący również funkcję producenta wykonawczego w zespole odpowiedzialnym za serial The Last of Us przyznał, że nastąpią pewne istotne zmiany w fabule.
  • Druckmann zaznaczył jednak, że wiele elementów gry, np. niektóre dialogi, zostanie przeniesionych do produkcji HBO praktycznie jeden do jednego.
  • Twórcy serialu chcą przede wszystkim skupić się na najważniejszym aspekcie projektu, czyli fabule.

Serial The Last of Us produkowany przez HBO jest realizowany na podstawie oryginalnych gier, które ujrzały światło dzienne za sprawą deweloperów z amerykańskiego studia Naughty Dog. Pierwszy sezon adaptacji ma skupić się na wydarzeniach zaprezentowanych w części z 2013 roku (pierwotnie wydanej na PlayStation 3), jednak nie znaczy to, że osoby, które zdążyły już zaznajomić się z historią Joela oraz Ellie, nie mogą liczyć na niespodzianki.

Joel i Ellie w The Last of Us

Serial The Last of Us od HBO – zmiany w historii?

W krótkim wywiadzie udzielonym redakcji serwisu IGN przy okazji wydarzenia branżowego SXSW 2021 Neil Druckmann, czyli scenarzysta The Last of Us oraz The Last of Us Part II, który jednocześnie jest producentem wykonawczym w zespole odpowiedzialnym za powstawanie serialu, podzielił się kilkoma nowinami dot. tego ekscytującego projektu. Twórca zdradził, że w pierwszym sezonie pojawią się odcinki, które będą znacznie odbiegały od tego, co znamy z poszczególnych fragmentów gry. Oczywiście nie ujawniono, o jakie dokładnie momenty lub wydarzenia tutaj chodzi.

Niektóre elementy czasami pozostają bardzo podobne. To zabawne widzieć moje dialogi wyjęte z gier w scenariuszach serialu HBO. Czasami jednak znacznie zbaczamy tutaj ze znanej ścieżki pierwowzoru, by osiągać zdecydowanie lepsze efekty, ponieważ mamy do czynienia z całkowicie innym medium.

Neil Druckmann, scenarzysta gier z serii The Last of Us oraz producent wykonawczy serialu HBO

W serialu The Last of Us twórcy kładą nacisk na podstawy całej historii znanej z gier

Co ważne, artysta wypowiedział się również co do ogólnej koncepcji projektu. W serialu The Last of Us twórcy zdecydowanie bardziej skupią się na fabule niż akcji, która – w przeciwieństwo do gier – ma odegrać tutaj znacznie mniej istotną rolę. Producenci chcą bowiem poświęcić jak najwięcej uwagi relacjom między bohaterami i „filozoficznym podstawom całej historii”.

Póki co nie ujawniono zbyt wielu szczegółów dotyczących nadchodzącego serialu HBO. Poznaliśmy natomiast odpowiedzi na kilka najbardziej nurtujących pytań dot. obsady i aktorów, którzy wcielą się w role Joela i Ellie. Nie obyło się tu bez zaskoczeń!