Life is Strange: True Colors – pierwszy gameplay z nadchodzącej gry

19 sierpnia 2021,
11:12
Dorota Żak

Do premiery Life is Strange: True Colors został niecały miesiąc, ale już teraz możemy zobaczyć, jak wyglądać będzie rozgrywka. Twórcy zaprezentowali kilkunastominutowy gameplay, w którym główna bohaterka gry odwiedza sklep z płytami.

Alex z gitarą z Life is Strange: True Colors
Na skróty
  • W sieci pojawił się 13-minutowy gameplay z gry Life is Strange: True Colors.
  • Główną bohaterką jest Alex, która potrafi odczytywać emocje innych, ale ma problem z kontrolowaniem swojej mocy.
  • Gra będzie miała premierę 10 września tego roku.

W kolejnej odsłonie Life is Strange, tym razem z podtytułem True Colors, wcielimy się w Alex Chen, nastolatkę, której wyjątkowa moc pozwala odczytywać emocje innych osób i w pewien sposób na nie wpływać. Ucząc się kontrolować swoje zdolności, dziewczyna próbuje odkryć prawdę na temat śmierci brata. Ten według oficjalnej wersji wydarzeń zginął w wypadku, jednak całe wydarzenie otaczają liczne sekrety, które sprawiają, że przestaje ono być zupełnie przypadkowe. Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery gry jej twórcy podzielili się z graczami długim fragmentem rozgrywki.

Life is Strange: True Colors – 13 minut gameplayu

Zaprezentowany materiał nie odstaje specjalnie od tego, co do tej pory serwowała nam seria Life is Strange. Zobaczymy na nim, w jaki sposób główna bohaterka True Colors wchodzi w interakcję z innymi postaciami, jak wygląda eksploracja i badanie lokacji oraz wybór opcji dialogowych. Cała scena rozgrywa się w sklepie z płytami winylowymi, gdzie możemy poznać kilku istotnych dla fabuły bohaterów. Fragment prawdopodobnie pochodzi z samego początku gry – świadczy o tym monolog wewnętrzny Alex, w którym wspomina swojego brata, a także jej reakcja na wystrój sklepu. Dodatkowo dziewczyna wydaje się być w krótkiej scence przytłoczona emocjami innej postaci, co wskazuje na to, że jeszcze nie ma pełnej kontroli nad swoją mocą.

Life is Strange: True Colors będzie miało premierę 10 września tego roku. Grę znajdziemy na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboxie One i Series S/X. W późniejszym czasie trafi również na Nintendo Switch.