Otwarcie nowego sezonu LEC przyciągnęło ponad pół miliona widzów

W ubiegły weekend rozpoczął się kolejny sezon rozgrywek LEC, czyli największej europejskiej ligi esportowej w grze League of Legends. Barwy różnych zespól reprezentuje aż sześciu Polaków, a pierwszy mecz rundy obejrzało ponad pół miliona osób!

25 stycznia 2021
Na skróty
  • LEC rozpoczęło nowy sezon rozgrywek.
  • Grę otwarcia obejrzało ponad 570 tysięcy ludzi.
  • W rozgrywkach możemy śledzić zmagania aż sześciu Polaków.

Po kilku miesiącach przerwy LEC, czyli League of Legends European Championship Series, powróciła z wiosenną rundą rozgrywek. Jest to największa europejska liga LoLa, w której dziesięć drużyn przez kilkanaście tygodni walczy o tytuł Mistrzów Europy.

Grę otwarcia, w której obrońcy tytuły Mistrzów LEC G2 Esports z polskim junglerem Jankosem zmierzyło się z Mad Lions, obejrzało ponad 570 tysięcy widzów. Jest to ogromny wzrost popularności – w zeszłym roku pierwszy tydzień oglądało mniej niż 300 tysięcy.

Prawdopodobne przyczyny takiego wzrostu popularności są dwie. Przede wszystkim szeregi G2 Esports przed rozpoczęciem sezonu opuściła twarz formacji – Perkz, który przeniósł się do amerykańskiej formacji Cloud 9. Jego miejsce zajęła jednak jeszcze większa gwiazda, czyli Rekkles – jeden z najbardziej rozpoznawalnych graczy League of Legends w Europie i na świecie. Dodatkowo trwająca pandemia, która trzyma ludzi w domu, przyczynia się do sukcesywnego wzrostu popularności większości rozgrywek esportowych.

Sześciu Polaków w LEC

Jeśli chcecie dołączyć do tych prawie 600 tysięcy widzów, ale nie wiecie, komu kibicować, to warto wybrać któregoś z naszych rodaków, a w aktualnie trwającym sezonie jest ich aż sześciu, z czego reprezentują barwy pięciu różnych zespołów.

Najbardziej znany z nich, Jankos, to już czterokrotny Mistrz Europy oraz dwukrotny MVP ligi, który czwarty rok z rzędu reprezentował będzie barwy G2 Esports. Kolejny jest Selfmade – wciąż wschodząca gwiazda, która gra w jednej z najbardziej rozpoznawalnych formacji świata, czyli Fnatic. Kolejnych dwóch Polaków znajdziemy w formacji Rogue, która w zeszłym sezonie była trzecim reprezentantem Europy na Mistrzostwach świata, gdzie gra Inspired oraz Trymbi. Dodatkowo w dwóch praktycznie całkowicie przebudowanych formacjach znajdziemy debiutanta o nicku Czekolad (w Excel Gaming) oraz weterana Vandera (w Misfits). Jeśli więc chcecie wspierać naszych rodaków, to kibicujcie tym formacjom.

Źródło grafiki: Riot Games

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!