Redfall powinien być anulowany według Arkane. Studio miało nadzieję, że Microsoft porzuci projekt

1 czerwca 2023,
16:32
Arek Grabowski
Kilku bohaterów z Redfall walczy z dużym wampirem w przeszklonym budynku

Według najnowszych informacji pracownicy studia Arkane Austin mieli nadzieję, że Microsoft ostatecznie anuluje Redfall lub zrestartuje go i stworzy na nowo, jako grę dla jednego gracza. Okazało się, że tytuł wyszedł oraz można go określić największą katastrofą 2023 roku, jeśli chodzi o tę branżę. Gra trafiła nawet do rankingu najgorszych produkcji w historii.

Redfall cierpiał z powodu „niejasnego kierunku, częstych odejść i braku personelu”

Gra powstawała w bardzo trudnych warunkach, o czym poinformował Jason Schreier na łamach serwisu Bloomberg. Kilkanaście anonimowych źródeł donosi, że brakowało pracowników oraz wyznaczonego jasnego kierunku. Problemy przy powstawaniu Redfall zaczęły się w 2018 roku, kiedy ZeniMax nalegał, by gry zawierały mikrotransakcje i miały więcej treści live-service. Firma była także niezadowolona wynikami Prey.

Deweloperzy w pewnym momencie byli zdezorientowani, co konkretnie mają stworzyć. Brakowało personelu, ponieważ aż 70% pracowników Arkane, którzy tworzyli Prey odeszło podczas prac nad Redfall.

Ostatecznie studio liczyło na anulowanie gry po przejęciu ZeniMax i Bethesdy przez Microsoft. Tak się nie stało, Redfall miało premierę. Był to bardzo zły krok pod względem PR-u dla Microsoftu oraz oczywiście Arkane.