Civilization 6 otrzymało nowe DLC. Leader Pass z nowymi przywódcami już dostępny

19 grudnia 2022,
11:15
Arek Grabowski
Miasto zbudowane na mapie w Civilization 6.

Najnowszy dodatek do Civilization 6 wprowadza przywódców do gry, z których każdy posiada swoje konkretne umiejętności. W produkcji pojawili się: Tokugawa (Japonia), Nader Shah (Persja) oraz Suleiman The Magnificent (Imperium Osmańskie). Kolejni przywódcy będą stopniowo dodawani przy okazji kolejnych DLC. Leader Pass to swego rodzaju pakiet dodatków. Wprowadzi on w sumie aż 18 nowych przywódców przez sześć oddzielnych pakietów aż do marca 2023 roku.

Civilization 6 z nowymi dowódcami. Co już teraz wprowadza Leader Pass?

Pojawiło się trzech, wyżej wspomnianych, przywódców. Posiadają oni swoje dedykowane umiejętności:

  • Nader Shah – umiejętność Sword of Persia, która dodaje +5 siły walki podczas ataku jednostek z pełnym zdrowiem oraz +2 wiary i +3 złota na wewnętrznych szlakach handlowych dla nieodkrytych miast.
  • Suleiman The Magnificent – umiejętność The Magnificent, która dodaje +15% nauki i kultury w Złotym Roku. Nie jest to jednak aż tak mocno ograniczone. Poza Złotym Rokiem cywilizacje otrzymują +4 siły walki.
  • Tokugawa – umiejętność Bakuhan, która dodaje aż cztery perki. Dwa z nich odnoszą się do DLC “Rise and Fall & Gathering Storm” i dodają -25% wydajności oraz turystyki na międzynarodowych szlakach handlowych, a także +1 nauki czy też kultury dla wewnętrznych szlaków handlowych. Umiejętność pozwala również zyskać +2 złota za każdy budynek specjalny u celu podróży.

Oprócz tego Leader Pass wprowadza pewne zmiany do bazowej gry. Będą one dostępne dla wszystkich graczy Civilization 6:

  • -25% wydajności i turystyki na międzynarodowych szlakach handlowych
  • +1 kultury i nauki na wewnętrznych szlakach handlowych
  • +2 złota za każdy specjalny budynek u celu podróży
  • Miasta z sześcioma polami Japonii otrzymają +4 udogodnienia oraz po wynalezieniu latania, cywilizacja otrzymuje +1 turystyki na każdym polu

W Leader Pass znajdzie się więcej przywódców i zmian, o czym wspominałem powyżej. Obecnie wiadomo, że w grze będą najpopularniejsze osobistości z całego świata jak Abraham Lincoln, Nzinga Mbande czy Sułtan Saladin. Niedawno jako dostępny dla graczy przywódca pojawił się sam Juliusz Cezar.