fbpx

Juliusz Cezar dostępny jako dowódca w Civilization VI. W grze debiutuje również Leader Pass

21 listopada 2022,
19:04
Dorota Żak

Już dzisiaj, czyli 21 listopada, w Civilization VI będziemy mogli wcielić się w Juliusza Cezara, aby podbijać kolejne tereny i rozbudowywać swoje imperium. Umiejętności tego bohatera pozwolą nam uzyskać dodatkowe korzyści, a kolejni dowódcy trafią do gry już wkrótce za sprawą Leader Passa.

Juliusz Cezar w Civilization VI
Na skróty
  • W Civilization VI debiutuje dzisiaj postać Juliusza Cezara.
  • Możemy dodać go do gry za darmo, łącząc swoje konto 2K ze Steamem lub Epic Games Store.
  • Do produkcji trafi także 6 klasycznych oraz 12 nowych dowódców, a to wszystko dzięki przepustce Leader Pass.

Postaci Juliusz Cezara nie trzeba nikomu przedstawiać, a jego obecności w Civilization VI uzasadniać. Historyczny dowódca debiutuje dzisiaj w grze i staje się dla graczy alternatywnym wyborem obok Trajana, co pozwoli nam na nieco inny sposób rozgrywki. Wcielając się w Cezara i prowadząc do boju rzymską armię, skupimy się przede wszystkim na podbojach. Pojawienie się tego dowódcy w Civilization VI i wykorzystanie jego wyjątkowych zdolności pozwoli nam choćby walczyć z barbarzyńcami. Przydatna stanie się tutaj umiejętność „Veni, vidi, vici”, która da nam bonusy w postaci złota (przykładowo za zdobycie pierwszego miasta lub odkrycie stali).

Aby w imieniu Cezara poprowadzić Rzym do zwycięstwa, wystarczy połączyć swoje konto 2K z tym na Steamie lub w Epic Games Store. Po ponownym uruchomieniu gry i wejściu w „zawartość dodatkową”, powinniśmy znaleźć w niej stosowne DLC z imieniem bohatera w tytule, co pozwoli nam je aktywować i cieszyć się rozgrywką.

Co Leader Pass doda do Civilization VI?

Pojawienie się w grze Cezara jest związane z debiutującą dzisiaj Przepustką dowódców. Da nam ona dostęp do sześciu pakietów zawierających:

  • wielkich negocjatorów (Abraham Lincoln, królowa Nzinga Mbande i sułtan Saladyn);
  • wielkich dowódców (Tokugawa, Nader Szach i Sulejman Wspaniały);
  • władców Chin (Yongle, Qin Shi Huang Zjednoczyciel i Wu Zetian);
  • władców Sahary (Ramzes, Kleopatra i król Sundiata Keita);
  • wielkich budowniczych (Teodora, Sedzong i Ludwik II);
  • władców Anglii (Elżbieta I, Harald Hardrade i Wiktoria).

Do Civilization VI dołączymy w ten sposób 6 klasycznych oraz 12 nowych liderów, co według zapowiedzi ma nam pozwolić na odkrycie nowych sposobów, w jakie można prowadzić kampanię w grze. Zawartość będzie dodawana do produkcji co jakiś czas, zaczynając od dzisiaj, a kończąc na marcu 2023 roku, choć twórcy zaznaczyli, że pewne daty mogą ulec zmianie. Leader Pass trafi do nas za darmo przy nabyciu Antologii Civilization VI, ale możemy go również zakupić osobno. Warto jednak pamiętać, że dostęp do niektórych przywódców uzyskamy tylko i wyłącznie jeśli posiadamy już w swojej bibliotece gier inne przepustki lub DLC do gry.