fbpx

Gran Turismo dostaje nowy zwiastun. Premiera w sierpniu

21 lipca 2023,
16:50
Dorota Żak
Archie Madekwe jako Jann Mardenborough w Gran Turismo

Już w sierpniu na ekrany kin trafi film Gran Turismo oparty na serii gier wyścigowych na PlayStation i określany jako połączenie biografii, gatunku coming-of-age i dramatu ze sportem na głównym planie. Produkcja otrzymała kolejny zwiastun pokazujący fragmenty treningów przyszłych kierowców, szybkie samochody i rywalizację na torach wyścigowych (oraz poza nimi). Jeszcze przed jej obejrzeniem wiele osób zauważa, że wygląda ona zdecydowanie lepiej niż ostatnie odsłony serii Szybcy i wściekli.

Gran Turismo obejrzymy za niecały miesiąc

Fabuła filmu skupi się na historii Janna Mardenborougha, który od gracza przeszedł drogę do kierowcy rajdowego. Mamy tutaj do czynienia z inspiracją prawdziwymi wydarzeniami. Kariera Mardenborougha rozpoczęła się w 2011 roku od udziału w organizowanej przez PlayStation i Nissana inicjatywie GT Academy, która pozwalała najlepszym graczom Gran Turismo spróbować swoich sił bezpośrednio na torach wyścigowych. Od tego czasu Mardenborough wziął udział w licznych innych wyścigach.

Na ekranie wcieli się w niego Archie Madekwe (Midsommar). Oprócz niego w Gran Turismo pojawi się także David Harbour – w roli jego trenera – a także Orlando Bloom, Darren Barnet, czy Djimon Hounsou.

Pierwsze przymiarki do produkcji rozpoczęły się jeszcze w 2013 roku, a po dekadzie planowania i zmianach na liście pracujących nad nią osób możemy wreszcie zobaczyć końcowy efekt. Film trafi do kin 11 sierpnia. Za reżyserię odpowiedzialny jest Neill Blomkamp (Dystrykt 9, Chappie), a za scenariusz Jason Hall (Snajper) i Zach Baylin (King Richard: Zwycięska rodzina). Gran Turismo otrzymało kategorię wiekową PG-13.