Vampire Survivors z informacjami o nowym silniku gry. Studio poncle opowiada o swoich planach

4 stycznia 2023,
23:05
Dorota Żak
Rozgrywka w Vampire Survivors

Poprzedni rok był zdecydowanie udany dla twórców Vampire Survivors. Gra doczekała się już dodatku Legacy of the Moonspell, cieszyła się dużym zainteresowaniem na Steamie oraz otrzymała statuetkę na gali Golden Joystick Awards. Studio poncle miało więc co świętować. Przy okazji podzieliło się z nami planami na dalszy rozwój gry i podziękowało jej społeczności za zaangażowanie.

Vampire Survivors – spojrzenie na przeszłość i na przyszłość gry

3 stycznia na Steamie pojawiła się wiadomość od Luci Galante, który w imieniu poncle podsumował dotychczasowe losy produkcji. Opowiada on o tym, jak ważne dla studia było wydanie gry wraz z późniejszym DLC i otrzymanie wielu pochwał oraz wyróżnień. Wspomina również o problemach i decyzjach związanych z mobilną wersją Vampire Survivors, której przyspieszone przygotowanie wynikało głównie z pojawienia się na rynku licznych kopii próbujących ją imitować.

W ogłoszeniu wraca także temat nowego silnika gry. Choć jest on już dostępny w konsolowej i mobilnej wersji Vampire Survivors, gracze pecetowi muszą jeszcze trochę na niego poczekać. Powodem stało się wspomniane wydanie tytułu na urządzenia mobilne, przez co studio musiało nieco opóźnić swoje plany. Związane z nimi prace mają odbyć się na początku 2023 roku ze szczególnym skupieniem na Steam Decku.

Poncle chce również stworzyć niewielki launcher do gry. Ten pozwoli nam zdecydować, w jaką wersję zagramy oraz wybrać odpowiednie ustawienia. Dopiero długoterminowe plany zakładają całkowite przeniesienie produkcji na nowy silnik.

Kolejne dodatki do uznanej produkcji poncle i nowy projekt studia

Kwestia dwóch wersji gry jest też powodem, dla którego aktualizacje będą trafiać do Vampire Survivers rzadziej niż w 2022 roku. Możemy jednak bez obaw spodziewać się kolejnych DLC. Zaoferują nam one nowe postaci, bronie oraz plansze, które mają ucieszyć osoby, jakim spodobała się ostatnia dodatkowa zawartość tego typu.

Na koniec Galante poinformował, że Vampire Survivors nie jest jedynym projektem, nad jakim pracuje aktualnie poncle. Szczegóły, którymi się podzielił mają jednocześnie zaciekawić i nie zdradzić zbyt wiele.

Niedługo w publicznej becie na Steamie pojawi się coś dziwnego i dużego (pod względem liczby pikseli), a ponieważ DLC Legacy of the Moonspell odniosło sukces, Directer wkrótce zaoferuje pozostałym ocalałym wyprawę do innego świata w poszukiwaniu wampira… Czy macie jakieś sugestie, gdzie spróbować w dalszej kolejności? Jazda kończy się dopiero, gdy zdecydujecie się wysiąść! Albo kiedy my znajdziemy wampira, jak sądzę.

Luca Galante