The Last of Us – główne role obsadzone

Po usłyszeniu, że powstanie serial na podstawie gry The Last of Us, wiele osób od razu zaczęło zastanawiać się, kto zagra w nim główne role. Nie musimy się już więcej zastanawiać, bo Joel i Ellie zostali właśnie oficjalnie obsadzeni.

11 lutego 2021
Na skróty
  • Wiemy już, kto zagra główne role w nadchodzącym serialu na podstawie gry The Last of Us.
  • W Joela wcieli się Pedro Pascal, a w Ellie – Bella Ramsey.
  • Nad projektem pracuje też Neil Druckmann odpowiedzialny wcześniej za grę.

Obsada serialu dla niektórych okazała się sporym zaskoczeniem. Okazuje się, że w Joela wcieli się Pedro Pascal, w Ellie natomiast Bella Ramsey. Nazwiska te z pewnością nie są obce fanom popkultury. Pascal grał niedawno w główną rolę w serialu Mandalorian oraz antagonistę w filmie Wonder Woman 1984. Ma na swoim koncie również występy w serialach Narcos (jako Javier Peña) i Gra o tron (jako Oberyn Martell).

Pedro Pascal zagra Joela w serialu The Last of Us
Pedro Pascal

Ramsey nie ma jeszcze aż tak rozbudowanej filmografii, ale również jest już znana z ról w popularnych serialach. Przede wszystkim zobaczymy ją jako Lyannę Mormont w Grze o tron, a jej głos usłyszymy z ust głównej bohaterki animowanej Hildy od Netflixa. Zwłaszcza jej występ jako Lyanna został pozytywnie przyjęty, a sama postać zyskała wielu fanów.

Bella Ramsey w Grze o Tron
Bella Ramsey w Grze o tron

Serialowe The Last of Us – co jeszcze wiemy?

Dla projektu na pewno dobrze wróży zaangażowanie do pisania scenariusza Neila Druckmanna, jednego z głównych twórców gry The Last of Us. W tym zadaniu wspierać go będzie Craig Mazin, twórca i scenarzysta serialu Czarnobyl. Do wyreżyserowania pierwszego odcinka produkcji wybrany został Kantemir Bałagow, rosyjski reżyser mający póki co tylko dwa filmy na swoim koncie: Bliskość i Wysoką dziewczynę. Z kolei lista osób zaangażowanych najpierw w grę, a później w serial, nie kończy się na Druckmannie. Kompozytorem muzyki do losów Joela i Ellie po raz kolejny zostanie Gustavo Santaolalla.

Liczba znanych nazwisk zaangażowanych w projekt powoli zaczyna robić wrażenie. Czy przełoży się to na jakość – zobaczymy. HBO, dla którego powstaje The Last of Us, już nie raz udowodniło, że potrafi stworzyć porządne i ciekawe produkcje. Będziemy jednak musieli jeszcze trochę poczekać, żeby ocenić końcowy efekt. Serial znajduje się jeszcze na etapie obsadzania ról, więc szybko go nie zobaczymy.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!