God of War – Amazon Prime Video myśli o serialu na podstawie gry

Po wielkich sukcesach na konsolach Kratos wyruszył na podbój pecetów, co też wyszło mu bardzo dobrze. Teraz zwraca się w stronę telewizji, bo trwają rozmowy w sprawie stworzenia serialu na podstawie God of War.

8 marca 2022

Oglądanie serialu opowiadającego o losach powszechnie znanego Kratosa mogłoby być całkiem ciekawą rozrywką. W końcu jest to wystarczająco atrakcyjny materiał, aby przyciągnąć do ekranów i wiernych fanów God of War, i osoby, które nie miały z grą jeszcze żadnej styczności. Być może w niedalekiej przyszłości poświęcimy wieczór lub dwa właśnie na obejrzenie takiej produkcji.

God of War – plany na serial na bazie gry

Według serwisu Deadline należąca do Amazona platforma Prime Video jest na etapie negocjacji w sprawie stworzenia serialu aktorskiego opartego na God of War. W projekt mieliby być zaangażowani twórcy The Expanse, czyli Mark Fergus i Hawk Ostby, oraz pracujący przy Kole czasu Rafe Judkins. Sam serial powstałby przy udziale Sony Pictures Television i PlayStation Productions.

Plany są oczywiście na dość wczesnym etapie. Nie wiadomo, co dokładnie zobaczylibyśmy w serialu i które przygody Kratosa zostałyby w nim uwzględnione. Pozostaje więc na razie gdybanie, zastanawianie się i czekanie na oficjalne potwierdzenie, co ze wspomnianych wyżej negocjacji wyniknie.

Co ciekawe, Amazon wydaje się być mocno zainteresowany tworzeniem serialowych wersji znanych gier. W poprzednim miesiącu obsadzono główną rolę w produkcji na podstawie Fallouta, a w zeszłym roku zaczęły pojawiać się informacje o powstawaniu serialu na bazie Mass Effecta. Firma wyraźnie kolekcjonuje znane marki, nie tylko związane z grami. W końcu jeszcze w tym roku premierę będzie miał serial Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy, również od Amazona.

Lokacja z gry God of War
Źródło: Steam

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!