Nowa aktualizacja Among Us wprowadza Quickchat usprawniający komunikację

Najnowsza aktualizacja do gry Among Us zawiera nową funkcję – Quickchat. Opcja ma pozwolić graczom na zdecydowanie łatwiejsze i szybsze komunikowanie się podczas zabawy.

6 marca 2021
Na skróty
  • Funkcjonalność szybkiego czatu została zrealizowana w formie „koła wyboru” z predefiniowanymi wiadomościami.
  • Aktualizacja trafiła na wszystkie platformy, na których dostępne jest Among Us.
  • Update spowodował nieco błędów z tworzeniem i dołączaniem do pokoi w grze.

Deweloperzy ze studia InnerSloth wypuścili nową aktualizację do Among Us, która dodaje do gry opcję szybkiego czatu. Został on zrealizowany w formie „koła wyboru”, które jest wypełnione predefiniowanymi komunikatami i pytaniami podzielonymi na specjalne kategorie (np. wiadomości skierowane do crewmate’ów czy różnego rodzaju oskarżenia). Takie rozwiązanie ma usprawnić komunikację między graczami niezależnie od platformy, z której korzystają. Do tej pory największe problemy – niezależnie od osobistych preferencji – mieli użytkownicy konsoli Nintendo Switch, na której funkcja czatu tekstowego podczas rozmowy w trakcie gry została zrealizowana wyjątkowo nieintuicyjnie.

Opcja Quickchatu, którą deweloperzy Among Us zaimplementowali do swojej produkcji w najnowszej aktualizacji, jest również świetną alternatywą dla tych graczy, którzy nie mogą lub nie lubią korzystać z czatu głosowego czy tekstowego. Pamiętajmy, że popularny tytuł spod skrzydeł studia InnerSloth w głównej mierze opiera się właśnie na komunikacji między osobami zaangażowanymi w daną rozgrywkę, więc wszelkie usprawnienia w tym zakresie są szczególnie istotne i wyczekiwane przez społeczność (prawie tak, jak nowe wieści dot. nadchodzącej mapy The Airiship).

Kołó wyboru na szybkim czacie w Among Us
Źródło: InnerSloth

Aktualizacja do Among Us z funkcją Quickchatu wywołała błędy

Producenci ogłosili udostępnienie najnowszej aktualizacji za pośrednictwem oficjalnego konta Among Us na Twitterze. Członkowie zespołu oświadczyli w poście, że update wprowadzający do gry funkcję Quickchatu ma sprawić, by komunikacja w grze była „łatwiejsza, szybsza i bezpieczniejsza” dla każdego użytkownika niezależnie od wybranej platformy.

Twórcy odnieśli się również do komentarzy społeczności czekającej na większe aktualizacje Among Us. Najlepszym dowodem niecierpliwości osób, które jeszcze do niedawna spędzały w grze wiele godzin dziennie, jest pikująca liczba aktywnych graczy, co być może udać się jeszcze przynajmniej w jakimś stopniu wyhamować. Deweloperzy zapowiedzieli bowiem, że niedługo ujawnią nowe wiadomości dotyczące wyczekiwanego, dużego update’u.

Wiadomość twórców Among Us na Twitterze odnosząca się do problemu
Źródło: Twitter gry Among Us

Co ciekawe, aktualizacja wprowadzająca do gry opcję szybkiego czatu spowodowała problemy z tworzeniem i dołączeniem do lobby. Pracownicy studia InnerSloth odnieśli się do skarg użytkowników i poinformowali, że pracują nad rozwiązaniem obecnej, niefortunnej sytuacji.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!