fbpx

Gotham Knights działa znacznie lepiej niż na premierę. Twórcy poprawili wydajność

Wiele obecnie wydawanych gier niestety charakteryzuje się dość słabym stanem technicznym na premierę. Takie problemy miał między innymi Cyberpunk 2077, Hogwarts Legacy, Forspoken i wiele innych produkcji. Wśród nich znalazło się również Gotham Knights od Warner Bros. Games Montreal. Obawy o wydajność tego tytułu były już przed premierą, ponieważ twórcy zapowiedzieli, że na konsolach nie będzie trybu performance.

Co zmieniło się od premiery Gotham Knights? Gra działa znacznie lepiej

Po premierze gra oczywiście była grywalna, jednak po uruchomieniu najwyższych ustawień graficznych lub funkcji Ray Tracingu wydajność nie pozwalała komfortowo kontynuować rozgrywki. Nawet na najmocniejszym sprzęcie z RTX 3090 tytuł miał spore problemy, by działać płynnie.

Gotham Knights otrzymało szereg łatek, w tym najnowszą 15 lutego. Teraz gra działa naprawdę dobrze zarówno na PC, jak i konsolach. Nie pojawia się stuttering, liczba FPS jest stabilna, można nawet uruchomić wymagające opcje graficzne jak Ray Tracing.

Redakcja portalu Wccftech przygotowała prezentację, która pokazuje stan gry teraz — po wszystkich łatkach i aktualizacjach. Warto zauważyć, że tak działające Gotham Knights to naprawdę dobra pozycja dla miłośników uniwersum DC.

Względem premiery gra oferuje teraz kilkadziesiąt procent więcej FPS oraz nie pojawia się stuttering. Tytuł działa płynnie i stabilnie, przy czym jest to wciąż wymagająca produkcja. Warto wyposażyć się w kartę graficzną z wyższej półki — szczególnie gdy chcesz korzystać z Ray Tracingu.

Gotham Knights utrzymało trend współczesnych premier, które są naprawiane wiele miesięcy po premierze. Taka praktyka jest stosowana przez wielu deweloperów i dla graczy to spory problem, ponieważ muszą czekać, by ich ulubiona gra została finalnie naprawiona.