Among Us – kiedy nowa mapa The Airship trafi do gry?

Nowa mapa do Among Us to chyba największe marzenie każdego fana najpopularniejszej produkcji studia InnerSloth. Lokacja The Airship to powiew świeżości, którego wszyscy oczekujemy, jednak jak szybko możemy spodziewać się jego nadejścia?

1 lutego 2021

✔ Artykuł został właśnie zaktualizowany

Twórcy Among Us w końcu, po wielu miesiącach wystawiania cierpliwości graczy na niezliczoną ilość prób, ogłosili oficjalną datę premiery nowej, największej mapy w historii swojego hitu. The Airship trafi do gry już w tym miesiącu!

„Witajcie, Załogo! Wiemy, że ludzie są podekscytowani i czekają na mapę – dziękujemy tym, którzy byli tak wyrozumiali i nas wspierali. To naprawdę pomagało nam duchowo w ciągu tych ostatnich kilku miesięcy” – napisała w oficjalnym komunikacie Victoria Tran, Dyrektorka ds. Komunikacji, pełniąca rolę przedstawicielki całego zespołu studia InnerSloth.

Nowa mapa The Airship już w tym miesiącu! Poznaliśmy dokładną datę

Nowa aktualizacja, która wprowadzi do gry mapę The Airship, będzie zawierała również wszystkie nowe zadania (taski), które w ciągu swojej blisko półrocznej pracy przygotowali deweloperzy odpowiedzialny za produkcję Among Us. Co więcej, w grze pojawi się również możliwość wybierania pomieszczenia, w którym będziemy rozpoczynali zabawę, drabinki, a nawet zmodernizowany system kont użytkowników. Twórcy – w ramach zadośćuczynienia za to wielomiesięczne oczekiwanie społeczności – planują dodać również nowe czapki, którymi będziemy mogli przyozdobić swoje postacie. Więcej o ujawnionej zawartości nadchodzącej mapy dowiecie się z dalszej części naszego artykułu!

No i co najważniejsze. W treści wiadomości, którą przekazali nam deweloperzy nareszcie znalazła się konkretna data! Twórcy umieścili w swoim komunikacie nową grafikę promocyjną mapy The Airship, na której widnieje napis March 31, Here it comes (31 marca, oto nadchodzi), który jasno określa nam planowany dzień udostępnienia wyczekiwanej aktualizacji.

Data premiery mapy The Airship do Among Us

Dalsza, oryginalna treść artykułu

Informacje o nadchodzącej do Among Us nowej mapie o nazwie The Airship już od blisko trzech miesięcy obiegają Internet, a jej produkcja trwa przynajmniej od września minionego roku. Jeżeli zastanawiacie się kiedy deweloperzy ze studia InnerSloth w końcu pozwolą nam pobiegać po pokładzie tytułowego sterowca, to w tym artykule przygotowaliśmy dla Was zbiór najważniejszych i najświeższych wiadomości dotyczących premiery nadchodzącego poziomu.

Wyczekiwany przez wszystkich graczy The Airship będzie czwartą lokacją dostępną w Among Us i stanie się częścią całkowicie darmowej aktualizacji dla osób, które posiadają już tytuł w swoich bibliotekach. Ci, którzy zagrywają się w darmową wersję na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS, również nie zostaną pozbawieni możliwości zabawy na nowej mapie. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że update na te platformy zostanie udostępniony później, niż będzie to miało miejsce w przypadku chociażby wersji na Steam czy Epic Games. W ciągu dobrych kilku miesięcy, które minęły już od pierwszego wybuchu popularności tytułu na przełomie sierpnia i września minionego roku, mogliśmy przekonać się, że dla twórców mimo wszystko pewnym priorytetem pozostają te wydania gry, które wymagają zakupu.

Kiedy do Among Us w końcu zawita nowa mapa?

Nadchodzący poziom został ujawniony podczas gali The Game Awards 2020, na której to członkowie zespołu studia InnerSloth zostali uhonorowani nagrodami w kategoriach „Najlepsza gra mobilna” oraz „Najlepsza gra wieloosobowa”. Wtedy też zaprezentowano zwiastun, na którego końcu widnieje napis „Coming Early 2021”, który nie określa jasno dokładnej daty premiery aktualizacji wprowadzającej The Airship do puli dostępnych w grze plansz. Okres „początku roku 2021” obejmuje wiele miesięcy, jednak nie oznacza to, że nie jesteśmy w stanie wytypować najbardziej prawdopodobnych terminów, kiedy możemy spodziewać się wyczekiwanego update’u.

Producentem gry Among Us jest małe studio złożone z zaledwie trzech osób (AKTUALIZACJA: deweloperzy powiększyli swoje grono o dwóch nowych współpracowników, co oznacza, że obecnie zespół InnerSloth składa się z pięciu osób, choć oczywiście wciąż jest to bardzo mała grupa), co pozwala wnioskować, że mogą oni potrzebować naprawdę dużo czasu na przygotowanie każdej z aktualizacji. Szczególnie jeżeli mowa tutaj o patchu wprowadzającym największą mapę w dwuletniej historii rozwoju produkcji, bo właśnie taką będzie The Airship. Zresztą ostatnia nowa lokacja, czyli Polus, została dodana do gry naprawdę dawno, mianowicie w listopadzie 2019 roku.

Istotnym czynnikiem dotyczącym daty premiery nowego poziomu jest to, co wydarzyło się zaledwie niecały tydzień po gali wręczenia nagród The Game Awards 2020. Dokładnie 15 grudnia (czyli równo dwa i pół roku po oficjalnej premierze gry 15 czerwca 2018) produkcja została wypuszczona na nową platformę, jaką jest Nintendo Switch. Niedługo później gracze korzystający z tej wersji Among Us odkryli, że w grze istnieje błąd umożliwiający rozpoczęcie rozgrywki wieloosobowej na nowej mapie. A wszystko to przez zwykłe niedopatrzenie programistów! Okazało się wtedy, że The Airship tak naprawdę jest już nie tylko wstępnie zaprojektowany, ale również w znacznej mierze przygotowany do zabawy i wręcz wygląda na skończony.

Związek daty premiery The Airship w Among Us z debiutem na konsolach Xbox

W tym momencie pojawia się pytanie dlaczego deweloperzy z InnerSloth wciąż zwlekają z udostępnieniem nowej mapy do popularnego Amonga? Szczególnie w obliczu postępującej utraty aktywnych graczy. Bardzo możliwe, że odpowiedź kryje się pod słowami „premiera wersji na konsole Xbox”. Jak pokazały wydarzenia z przeszłości rozwoju gry, amerykański producenci lubują się w podniosłym świętowaniu kolejnych ważnych kroków na ścieżce rozbudowy swojego hitu. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nadchodzący poziom The Airship zostanie wprowadzony do gry równocześnie z udostępnieniem Xboxowej wersji tytułu.

Premiera wydania na konsole Microsoftu została zapowiedziana zaledwie dwa dni po nieoczekiwanym wypuszczeniu produkcji na Nintendo Switch. Twórcy ogłosili wtedy, że Among Us na nowej platformie możemy spodziewać się również na początku roku 2021. Czy połączenie obu wydarzeń to nie idealna okazja na zwiększenie zysków ze sprzedaży wersji na Xboxy? Zwłaszcza że duża część komentarzy, które odnosiły się do planów ekspansji na nową platformę, wyrażała raczej sceptyczne nastawienie społeczności co do sensu takiego działania. Czy propozycja wcześniejszego dostępu do nowej mapy dla osób, które zakupią wydanie na konsole „zielonych” nie wydaje się jednak kusząca?

Co już wiemy o nadchodzącej lokacji?

Tak jak wszystkie inne plansze stworzone przez deweloperów z Redmond, The Airship będzie mapą stylizowaną na konkretny obiekt lub środowisko. Tym razem jednak mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Producenci ze studia InnerSloth postanowili nawiązać do swoich poprzednich produkcji z serii o Henrym Stickminie, czyli humorystycznych przygodówek point-and-click autorstwa Marcusa Bromandera, współzałożyciela firmy.

Tytułowy sterowiec jest inspirowany maszyną, na pokładzie której rozgrywają się wydarzenia czwartej gry z cyklu The Henry Stickmin Collection pod tytułem Infiltrating the Airship (w którą zagrać możecie chociażby za pośrednictwem jej oficjalnej strony na portalu Newgrounds – uprzedzam, że w tym celu należy pobrać ich dedykowaną aplikację). Pojawiają się w niej również członkowie międzynarodowej organizacji Toppat Clan, których zmodyfikowane logo naklejone na statek widać we wspomnianym już wcześniej zwiastunie, udostępnionym w trakcie tegorocznej gali The Game Awards.

Kokpit statku The Airship
Tak prezentuje się kokpit, czyli jedno z kluczowych pomieszczeń w lokacji The Airship.

The Airship będzie największą mapą ze wszystkich dostępnych w grze i dołączy do wysłużonego grona złożonego z trzech innych lokacji: Skeld, MIRA-HQ oraz Polus. Co ciekawe rozmiar nadchodzącego poziomu do pewnego stopnia zaczął już przerażać graczy, którzy – w związku ze słabnącą popularnością Among Us – obawiają się o znalezienie wystarczającej liczby znajomych do rozgrywki na tak dużym obszarze. Pojawiają się również skargi na przesadne ułatwienie rozgrywki w roli Impostorów, którzy na takiej przestrzeni będą mieli zdecydowanie łatwiejsze zadanie, niż do tej pory. Ot, takie kolejne udogodnienie dla „tych złych zdrajców”, zaraz po stworzonym przez Polaków kalkulatorze.

Poniżej znajdziecie listę wszystkich pomieszczeń, których obecność została już potwierdzona na nowej mapie:

 • Electrical
 • Cockpit
 • Vault
 • Brig
 • Security
 • Medical
 • Meeting Room
 • Gap Room
 • Engine Room
 • Records
 • Main Hall
 • Kitchen
 • Showers
 • Viewing Deck
 • Lounge
 • Armory

Wszystkie znane pokoje poza Electricalem oraz Security zostały przygotowane jako dedykowane dla tego poziomu. Medical stał się tutaj zamiennikiem znanego już MedBaya, a dźwięk alarmu przypisany dla akcji Sabotażu na The Airship jest inny niż na wszystkich trzech innych mapach. Dodatkowo wiemy już, że gracze, podczas rozgrywki w tej lokacji, będą mieli możliwość wyboru pomieszczenia, w którym będą pojawiali się po zakończeniu tzw. Emergency Meeting.

Nowa mapa do Among Us w postaci czerwonego samolotu lub sterowca

Jakie są wasze przemyślenia odnośnie nowej mapy nadchodzącej do Among Us? Jesteście podekscytowani czy może początkowa euforia została już przyćmiona przez długi czas oczekiwania na zapowiadaną aktualizację? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w wiadomościach na Facebooku GAMESGURU! Chętnie przeczytamy co macie do powiedzenia i damy wam znać, jakie jest nasze zdanie.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!