fbpx

Jak obliczyć szansę zostania impostorem w Among Us?

11 listopada 2020,
12:05
Dorota Żak

Tego, że granie w Among Us jest świetną rozrywką, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Zabawa staje się jeszcze lepsza, kiedy to akurat my wylosujemy rolę Impostora. Tyle że nie zawsze się to udaje. Stworzony przez Polaków kalkulator pozwala obliczyć szansę na to, że to akurat nam przypadnie „zaszczyt” zabijania współtowarzyszy.

Na skróty
  • Autorami kalkulatora są Maciej Kowalski oraz Maria Kluzak – Polacy będący częścią zespołu tworzącego startup o nazwie Omni Calculator.
  • Jedyne informacje jakich potrzebujemy do obliczenia szansy wylosowania roli „zabójcy” to liczba rozgrywek, graczy oraz Impostorów.

Z pewnością każdy miłośnik Among Us zna to uczucie. Rozpoczyna się któraś z kolei runda, liczymy na to, że wreszcie będziemy mogli zrobić coś innego niż powtarzalne zadania… i po raz kolejny zostajemy Crewmate’em. W niektórych przypadkach prowadzi to nawet do zniechęcenia i opuszczenia serwera. Nic więc dziwnego, że wiele osób zaczęło zastanawiać się, co decyduje o roli, jaka zostanie nam nadana w poszczególnych rundach.

Animacja zabójstwa Impostora w Among Us

Kalkulator Impostora do Among Us? Czemu nie!

Między innymi z takich powodów powstał Impostor Odds Calculator pozwalający nam obliczyć prawdopodobieństwo zostania Impostorem. Jego zasada działania jest prosta: wystarczy wypełnić informacje dotyczące liczby rozgrywek, graczy oraz Impostorów i otrzymamy prawdopodobieństwo wylosowania upragnionej w grze roli.

Kalkulator, który oblicza szansę wylosowania Impostora

W ramach ciekawostki dodajmy, że Impostor Odds Calculator jest dziełem Macieja Kowalskiego oraz Marii Kluzak, którzy są częścią ekipy zajmującej się startupem o nazwie Omni Calculator. Samo działanie kalkulatora związanego z Among Us zostało oparte na rozkładzie dwumianowym, wykorzystywanym właśnie do obliczania prawdopodobieństwa.

Co więcej, nie jest to jedyny dostępny w internecie program do sprawdzenia, czy trafi nam się w grze rola Impostora. Możemy to zrobić także w działającym na podobnej zasadzie Among Us Impostor Odds Calculator.