fbpx

Castlevania: Nocturne od Netflixa otrzymała trailer przedpremierowy

28 lipca 2023,
15:27
Arek Grabowski
Główny bohater serialu Castlevania: Nocturne z niebieską aurą wokół

Około 2 dni temu poznaliśmy datę premiery Castlevania: Nocturne, czyli serialu animowanego od Netflixa opierającego się na ikonicznej serii gier studia Konami. Twórcy opublikowali trailer przedpremierowy, gdzie przede wszystkim możemy zobaczyć, jaki styl graficzny wybrano.

Na stronie internetowej Netflixa dostępny jest już opis serialu. Można dzięki temu poznać zarys fabuły Castlevania: Nocturne – w tym poznać najważniejsze wątki oraz istotne dla fabuły postacie. Nie jest to oczywiście duży spoiler, a raczej opis mający zachęcić do oglądania i dowiedzieć się nieco więcej o przedstawionym świecie czy bohaterach.

O co chodzi w serialu Castlevania: Nocturne? Zarys fabuły

Akcja rozgrywa się w czasach rewolucji francuskiej. Na świecie wzrasta aktywność wampirów, z którymi walczy młody łowca Richter. Poszukuje on konkretnie Orloxa, ponieważ ten zamordował jego matkę. Głównym antagonistą serialu będzie Erzsebet Bathory, czyli królowa wampirów wzorowana na Eżbiecie Batory – prawdziwej siostrzenicy króla Polski Stefana Batorego.

Serial opowiada historię młodego łowcy wampirów. Udaje mu się połączyć siły z grupą wojowników czy też stoczyć wiele pojedynków. Warto wiedzieć, że historia nawiązuje do gier Rondo of Blood oraz Symphony of the Night.