fbpx

Zalman prezentuje nowe, kompaktowe chłodzenie CNPS10X Optima II RGB

Choć chłodzenie Zalman CNPS10X Optima II RGB nie należy do największych, to ma ono skutecznie radzić sobie z topowymi procesorami. Oprócz osiągów jego atutem mają być możliwości personalizacji dzięki podświetleniu RGB LED.

Na skróty
  • Nowa pozycja w ofercie chłodzeń Zalmana to propozycja dla osób poszukujących małego, efektownego, a przy tym taniego coolera CPU.
  • Zastosowane podświetlenie Spectrum RGB LED obejmuje nie tylko obudowę urządzenia, ale również łopatki wentylatora.
  • Chłodzenie Zalman CNPS10X Optima II RGB zostało wycenione przez producenta na około 150 zł.

Zalman CNPS10X Optima II RGB to chłodzenie, które powinno zmieścić się w większości obudów. Ma ono 158 mm wysokości i pojedynczy wentylator o średnicy 120 mm. Śmigło z łożyskowaniem HDB wyposażono w podwójne łopatki, które, wirując z prędkością od 800 do 1500 obrotów na minutę, jest w stanie przepompować ponad 104 m sześciennych powietrza w ciągu godziny.

Tym samym ważące 740 g chłodzenie Zalman CNPS10X Optima II RGB ma skutecznie studzić procesory o TDP do 180 W. Za sprawny transport ciepła w obrębie radiatora odpowiadają cztery miedziane ciepłowody o średnicy 6 mm, które dzięki technologii Direct Touch Heatpipe mają bezpośredni kontakt z odpromiennikiem CPU. W parze z osiągami ma iść efektowny wygląd.

Czarna wersja coolera

Nowe chłodzenie procesora od Zalmana z podświetleniem RGB LED

Chłodzenie Zalman CNPS10X Optima II RGB wyposażono w podświetlenie Spectrum RGB LED. Obejmuje ono zarówno łopatki wentylatora, jak również górną pokrywę radiatora. Producent obiecuje mnogość efektów świetlnych oraz wysoką kulturę pracy. Głośność coolera ma nie przekraczać poziomu 27 dB, więc za dnia powinien on wtapiać się w odgłosy tła w typowym domu.

Białe chłodzenie Zalmana z podświetleniem RGB

W zestawie z chłodzeniem Zalman CNPS10X Optima II RGB znajduje się pasta termoprzewodząca ZM-STG2M. Prezentowany sprzęt jest kompatybilny z większością popularnych podstawek dla procesorów Intela i AMD. Zainteresowani mają do wyboru dwie wersje kolorystyczne: czarną i białą.

Sugerowana cena CNPS10X Optima II RGB została ustalona na około 150 zł.