fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Dziś premiera wyjątkowej gry Jekyll i Hyde od wydawnictwa Nasza Księgarnia

27 września 2023,
07:00
Łukasz Małek
Jekyll i Hyde Gra Planszowa dziś z premierą

Na dziś dzień przypada premiera wyjątkowej gry od Naszej Księgarni. Drodzy Czytelnicy, tytuł Jekyll i Hyde właśnie trafił na półki sklepowe. Jeżeli nie mieliście okazji jeszcze zapoznać się z tym tytułem, a ponadto zastanawia was, czy jest to gra dla Was, z pewnością recenzja Daniela pomoże wam podjąć decyzję. Bardziej głodnych wrażeń odsyłamy także do pierwszych wrażeń z rozgrywki. Jest to bowiem kawał solidnie przygotowanego materiału!

Krótko o grze Jekyll i Hyde

W dwuosobowej grze Jekyll i Hyde stoczymy pojedynek o kontrolę nad udręczoną duszą tytułowego nieszczęśnika. Gdy Jekyll dąży do równowagi, Hyde stara się zrobić wszystko, by przeciągnąć metalowy znacznik przemiany na swoją stronę. Mrocznego alter ego nie interesują żadne limity i ograniczenia. On dąży do ekstremum. Im większa różnica w zdobytych lewych pomiędzy graczami, tym dalej figurka powędruje na stronę ciemności.

Za grafikę w tej asymetrycznej planszówce odpowiada Vincent Dutrait. Naturalnie planszówka oparta jest na słynnej noweli Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde autorstwa Roberta Louisa Stevensona. Gracz, który wcieli się w rolę dr Jekylla, będzie musiał stawić czoła zaciekłym atakom pana Hyde’a. Wszystko po to, by uchronić swój umysł i uchować niezbyt dyskretne alter ego. Zadaniem pana Hyde’a jest zdominowanie spokojnej natury doktora, przezwyciężając tym samym jego tożsamość.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!