Czy otrzymamy aż pięć gier z uniwersum Władcy Pierścieni? Wiele na to wskazuje

16 lutego 2023,
17:59
Jacek Kowal
Grafika promująca LOTR: Gollum pochodząca ze Steama

Dzisiaj Grupa Embracer opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał 2022 r. Możemy w nim zobaczyć, że zewnętrzne studia pracują aż nad pięcioma nowymi tytułami osadzonymi w uniwersum Tolkiena. Najwyraźniej niedługo zobaczymy nie tylko Golluma. Oczekuje się, że nowe gry mają się ukazać do marca 2024 roku.

Miały być dwie gry, ale będzie ich więcej. Nastaną nowe czasy dla Władcy Pierścieni

Aktualnie czekamy na dwie produkcje osadzone w świecie Władcy Pierścieni. Pierwszą z nich jest wspomniana Gollum od Daedalic Entertainment, która ma opowiedzieć przygodę tego pokracznego stwora, jak ten przemierzał Śródziemie w poszukiwaniu Pierścienia. Niestety tytuł ten został niedawno opóźniony i teraz nie trafi do nas szybciej niż w kwietniu tego roku.

Źródło: Free Range Games

Drugą tworzoną produkcją jest The Lord of the Rings: Return to Moria. W tym wypadku wyruszymy na wyprawę krasnoludów w Czwartej Erze. Naszym zadaniem będzie przetrwać w podziemnym królestwie z możliwością kooperacji do ośmiu osób. Nad grą pracuje kalifornijskie studio Free Range Games, a jej premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku za pośrednictwem Epic Games Store.

Oznacza to, że czekamy na ujawnienie jeszcze trzech tytułów, ale musimy pamiętać, że oświadczenie Embracer Group może obejmować również gry mobilne, więc spokojnie poczekajmy na ogłoszenia.