The Lord of the Rings: Return to Moria z nowymi szczegółami

26 października 2022,
18:07
Mateusz Skowron

The Lord of the Rings: Return to Moria to kolejna próba adaptowania dzieł Tolkiena na płaszczyznę interaktywnej rozrywki. O procesie deweloperskim opowiadają sami twórcy za pośrednictwem kanału The Nerd of The Rings.

Mroczne korytarze Morii
Na skróty
  • Znany tolkienista, The Nerd of the Rings, zaprosił na rozmowę twórców The Lord of the Rings: Return to Moria.
  • Zapis streama dostępny na kanale youtubera ma ponad godzinę zawartości, w której twórcy opowiadają o swoim nadchodzącym tytule.
  • Niestety nadal nie poznaliśmy daty premiery gry.

Kilka miesięcy temu z okazji wydarzenia Summer Games Fest została zapowiedziana gra z uniwersum Władcy Pierścieni o obiecująco brzmiącym tytule The Lord of the Rings: Return to Moria. Tytuł jawił się wtedy jako produkcja o kameralnym podejściu i budżecie, skupiając się na dość klasycznych rozwiązaniach survivalowych. Jak sama nazwa wskazuje, gra opowiada o przygodach dzielnych krasnoludów, przemierzających ciemne korytarze Morii.

Twórcy The Lord of the Rings: Return to Moria opowiadają o grze na streamie

Wczoraj mogliśmy nieco zweryfikować pierwotne zapowiedzi i przekonać się dzięki ponad godzinnemu streamowi oraz szeregowi screenów i concept artów udostępnionych na Twitterze, czy nasze wstępne wyobrażenia o grze są tożsame z wizją twórców. Deweloperzy ze studia Free Range Games chcą zaserwować nam przygodę o ekspedycji krasnoludów, których celem jest odzyskanie dawnej siedziby rasy z rąk orków.

Korytarze Morii będą generowane proceduralnie, otrzymamy pokaźny wachlarz możliwości w kreacji naszego krasnoluda, wzniesiemy własne podziemne budowle, wykorzystamy rzemiosło do tworzenia i ulepszania ekwipunku. To wszystko brzmi jak typowy reprezentant gatunku kooperacyjnych survivali, jednak zrealizowany w dobry sposób na pewno przyniesie wiele godzin zabawy fanom Śródziemia. Niestety nadal nie poznaliśmy daty premiery tytułu, wiemy natomiast, że deweloperzy zapowiedzieli czasową ekskluzywność zarezerwowaną dla Epic Games Store.

Twórców na swój kanał zaprosił znany youtubowy tolkienista, The Nerd of the Rings, rozmawiając z nimi między innymi na temat prac nad gradaptacją dzieł Tolkiena. Całość rozmowy możecie obejrzeć poniżej.