The Lord of the Rings: Return to Moria nową grą z uniwersum Tolkiena

Śródziemie przeżywa swój renesans – The Lord of the Rings: Return to Moria to kolejna gra z uniwersum, tym razem z gatunku popularnych survivali.

11 czerwca 2022
Na skróty
  • Podczas konferencji Epic Games na Summer Games Fest została zapowiedziana gra The Lord of the Rings: Return to Moria.
  • Tytuł ten będzie klasycznym przedstawicielem gatunku survivali, w którym będziemy przemierzać proceduralnie generowane tunele Morii.
  • Gra ukaże się na PC wiosną 2023 roku jedynie na platformie Epic Games Store.

Dobre wieści dla fanów pióra J. R. R. Tolkiena – prócz Golluma i mobilnego The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth zapowiedziano także The Lord of the Rings: Return to Moria, survivalową gradaptację od niezależnego dewelopera Free Ranged Games.

LOTR Return to Moria, czyli jak przetrwać w mrocznych tunelach kopalni

Podczas Summer Game Fest na trwającej konferencji Epic Games mieliśmy okazję zobaczyć nową grę, której głównymi bohaterami będą krasnoludy. Tytuł zostanie wydany przez North Beach Games i ma być survivalem oferującym rozgrywkę zarówno solo, jak i w kooperacji. Proceduralnie generowana Moria to miejsce, w którym przyjdzie nam szukać minerałów, ukrytych skarbów i odpierać ataki czyhającego w mroku plugastwa.

Sądząc po udostępnionym trailerze, gra ma być klasycznym przedstawicielem swojego gatunku, który jest jedynie luźno oparty o świat wykreowany przez J. R. R. Tolkiena. The Lord of the Rings: Return to Moria ma zadebiutować na PC jako tytuł ekskluzywny platformy Epic Games – to nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę patronat Epica nad całym projektem – a na samą produkcję będziemy musieli poczekać do wiosny 2023 roku.

UWaga! Gorące informacje!