fbpx

Electronic Arts zapowiada nową grę w uniwersum Władcy Pierścieni

Firma Electronic Arts zapowiada grę mobilną w świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. Czy format ten udźwignie zapowiadaną wciągającą fabułę i wierne odwzorowanie klimatu pierwowzorów?

Na skróty
  • Electronic Arts zapowiedziało rozpoczęcie współpracy z Middle-earth Enterprises.
  • Owocem tej współpracy ma być mobilny RPG o nazwie The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth.
  • Firma nie podała dokładnej premiery produkcji.

Claudia Oropeza, przedstawicielka EA, opublikowała oficjalny komunikat, którego chyba nikt się nie spodziewał. Firma ujawniła współpracę z Middle-earth Enterprises – właściciela praw do niektórych elementów dzieł J.R.R. Tolkiena. Z tej mieszanki ma niebawem powstać mobilna gra osadzona w uniwersum Władcy Pierścieni. Twórcy ujawnili też gatunek – zagramy w RPG-a.

Źródło: Informacja prasowa EA

Mobilka wierna twórczości Tolkiena

The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth – bo tak będzie się nazywała najnowsza produkcja o dziejach Śródziemia, wedle informacji zawartych w zapowiedzi będzie wiernie odwzorowywać fantastyczny klimat pierwowzoru. Rozgrywka ma opierać się w głównej mierze na rozbudowanej i wciągającej fabule, systemie turowym, a także zawierać mnóstwo znajdziek i grywalnych postaci.

Prócz wspomnianych treści, gra ma zawierać elementy społecznościowe i pozwalające na rywalizację między graczami. W produkcji możemy spodziewać się treści zarówno z Władcy pierścieni, jak i z Hobbita.

Brak daty premiery The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth

Niestety nie poznaliśmy daty premiery adaptacji, choć można wysnuwać przypuszczenia, że Elektronicy skorzystają z fali popularności, na jaką wyniesie franczyzę serial Pierścienie Władzy ze stajni Amazon. Wspomniany serial z uniwersum Władcy Pierścieni zapowiadany jest na wrzesień tego roku.