Premiera Hollow Knight: Silksong została opóźniona. Gra rozrosła się ponad oczekiwania twórców

13 maja 2023,
22:33
Karla Kuźnicka
Księżniczka Hornet z Hollow Knight: Silksong.

Na Twitterze Matthew Griffina, marketingowca z Team Cherry, pojawiła się informacja, że gra Hollow Knight: Silksong, następczyni laureatki 14. prestiżowej gali rozdania nagród British Academy Games Awards, nie będzie miała swojej premiery w pierwszej połowie 2023 roku, wbrew wcześniejszym zapewnieniom.

Co wiemy o Hollow Knight: Silksong?

Gra, kiedy zostanie ukończona, trafi na PC, PS4, PS5, Nintendo Switch, konsol Xbox obu generacji i do usługi Xbox Game Pass. Według dewelopera Silksong otrzyma nowe królestwo z miastami, ponad 150 różnych wrogów, a ponadto nowe ustawienia trudności – tryb Silk Soul, który zmieni grę po jej pierwszym przejściu. Poznamy nowych sojuszników, zmierzymy się z groźnymi, elitarnymi przeciwnikami i otrzymamy mnóstwo questów, by się nie nudzić.

Gracze wcielą się w Hornet, księżniczkę Hollownest, i udadzą się na przygodę rozgrywającą się w nowo powstałym królestwie. Na razie jeszcze nie poznaliśmy dokładnej daty premiery, niemniej studio zapewnia, że kolejne informacje pojawią się, gdy tylko gra będzie już w stanie gotowości. Trzeba się jednak przygotować na to, że zadebiutować może ona nawet dopiero w 2024 roku.