Lord Of The Rings: Gollum – FAQ studia Daedalic ze Steama (po polsku)

Kilka dni temu pojawiło się FAQ od twórców Lord Of The Rings: Gollum. Jest ono niedostępne w języku polskim. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich graczy przedstawiamy tłumaczenie pytań i odpowiedzi z 20 maja od studia Daedalic Entertainment.

26 maja 2022
Na skróty
  • Premiera Lord Of The Rings: Gollum planowana jest na 1 września 2022 roku. Gra ukaże się na PC oraz konsolach. Wersja na Nintendo Switch pojawi się jeszcze w tym roku.
  • Historia opowiedziana w grze jest zgodna z książkową wersją Tolkiena i nie bierze pod uwagę wydarzeń z innych adaptacji.
  • Tytułowy bohater będzie różnił się od kreacji przedstawionej w filmach Petera Jacksona, bo jego growe wcielenie ma być osobliwe, a jednocześnie wierne literackiemu materiałowi źródłowemu.
  • Wymagania sprzętowe zostaną udostępnione w późniejszym terminie i pojawią się na Steamie oraz portalach społecznościowych.

Niedawno poruszaliśmy temat daty premiery LOTR: Gollum, wcześniej jednak, bo 20 maja studio Daedalic odpowiedziało na najważniejsze pytania odnośnie swojej produkcji. Całość była tylko w języku angielskim – do teraz.

Czy to oficjalna gra Władcy Pierścieni?

Tak, LOTR: Gollum jest oficjalną adaptacją Władcy Pierścieni JRR Tolkiena i koncentruje się na sytuacjach i postaciach uważanych za „kanoniczne” (gdy materiał jest oficjalnie zaakceptowany jako część historii). Wszystkie elementy zostały zatwierdzone przez Middle-earth Enterprises (wyłącznych posiadaczy praw do filmów, gadżetów, scen, usług i innych praw do książek Władcy Pierścieni i Hobbita) w celu zapewnienia, że ​​gra jest zgodna u zasadniczych podstaw dzieła Tolkiena.

Jak fabuła Lord Of The Rings: Gollum ma się do książek Tolkiena?

Historia gry w dużej mierze toczy się równolegle do wczesnych rozdziałów Władcy Pierścieni, od chwili Golluma w Mordorze, jego schwytania przez Saurona i przesłuchania przez Gandalfa. Ta część opowieści, chociaż niewiele wiadomo w niej o przygodach Golluma, wystarczyła, aby dać nam doskonały zarys i ramy czasowe na scenografię.

Oczy Golluma zdradzające jego podwójne oblicze
Opracowanie własne na podstawie traileru ze Steama

Dlaczego Gollum został głównym bohaterem?

Wybraliśmy Golluma, ponieważ jest jedną z najbardziej fascynujących postaci w dziele profesora Tolkiena. Pokręcony Hobbit z dwiema osobowościami, mający setki lat i bogatą wiedzę o Śródziemiu. Pomimo swojego wyglądu jest także zwinnym stworzeniem, które potrafi się wspinać, skakać i borykać się przez drogę pełną niebezpieczeństw lub korzystnych miejscówek. To tworzy epicką przygodę przez ekscytujące, nigdy wcześniej nie widziane części tego świata i prowadzi gracza do interesujących wyborów moralnych oraz zróżnicowanej rozgrywki; naprzemiennej platformówki i skradanki.

Dlaczego protagonista nie wygląda jak ten z kreacji filmowej Petera Jacksona?

Podczas gdy wszyscy lubimy poprzednie adaptacje historii stworzonych przez Tolkiena, chcieliśmy stworzyć własną, niepowtarzalną interpretację świata i jego postaci. Jako taki, Władca Pierścieni: Gollum jest osobliwy, a jednocześnie wierny literackiemu materiałowi źródłowemu.

Kto jest aktorem podkładającym głos głównej postaci?

Gollumowi głosu użyczył Wayne Forester (IMDB). [doświadczony aktor mający za sobą m.in. role głosowe w ponad 40 grach, w tym polskim Wiedźminie, seriach Fable i Risen, czy nawet w murowanym kandydacie do GOTY-y, Elden Ringu, recenzję którego napisał dla GamesGuru Michał Chyła – przyp. red.]

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – Wayne Forester w roli Zygfryda z Denesle

Czy Lord Of The Rings: Gollum jest powiązane z innymi grami z serii Władcy Pierścieni, czy jest to osobny tytuł?

LOTR: Gollum nie jest powiązany z innymi adaptacjami Władcy Pierścieni. Gra podejmuje wydarzenia tak, jak zostały opisane w książkach. Zespół Daedalic napisał nieopowiedzianą historię Golluma, dzięki czemu gracze spotkają zarówno nowo stworzone postacie, jak i kultowe!

Jaki to rodzaj gry?

Władca Pierścieni: Gollum to epicka przygodowa gra akcji z elementami skradanki i platformówki.

Efekty bogatych opisów w dziełach Tolkiena i ich zastosowanie w grze w postaci wyjątkowej scenerii
Tolkienowskie dzieła urzekały bogatymi opisami – widać tego efekty w grafikach promujących LOTR: Gollum. Źródło: Steam

Kiedy LOTR: Gollum zostanie wydany?

Gra będzie dostępna od 1 września 2022 roku na Steamie.

Kiedy zobaczymy rozgrywkę i poznamy więcej informacji o tytule?

Wkrótce pojawi się więcej szczegółów na temat gameplayu Lord Of The Rings: Gollum , nasz zespół ciężko pracuje, aby to, co pokazujemy, było reprezentatywne dla jakości gry w momencie premiery!

Będzie dostępna wersja pudełkowa Golluma?

Tak, można będzie kupić fizyczną kopię Władcy Pierścieni: Gollum. Odwiedź lokalnego lub preferowanego sprzedawcę, aby dowiedzieć się, czy gra jest dostępna.

Skradanie w Lord of The Rings: Gollum
Skradanie się ma być nieodłączną częścią mechanik w Lord Of The Rings: Gollum. Źródło: Steam

Możemy spodziewać się edycji kolekcjonerskiej?

Nie, ale nasz zespół pracuje nad Cyfrową Edycją Deluxe gry, więcej szczegółów na temat jej zawartości zostanie ujawnionych w przyszłości.

Czy mój komputer będzie w stanie uruchomić tę pozycję?

Minimalne i zalecane wymagania systemowe zostaną udostępnione w późniejszym terminie na platformie Steam i naszych kanałach społecznościowych.

Gdzie mogę śledzić newsy na temat Lord Of The Rings: Gollum?

Aby uzyskać więcej informacji o grze, możesz śledzić nas na: Facebooku, Twitterze oraz na Instagramie. Pracujemy również nad stworzeniem oficjalnego serwera Discord, abyś mógł spędzać czas z innymi fanami serii. Do zobaczenia wkrótce w Śródziemiu!

Gollum, dawniej znany jako Sméagol, był niegdyś Hobbitem – czytamy na stronie fandomu LOTR
UWaga! Gorące informacje!