Lord Of The Rings: Gollum – znamy datę premiery

Fani Tolkiena otrzymają w tym roku serial telewizyjny i ciekawie zapowiadającą się grę osadzoną w Śródziemiu. Firma Daedalic Entertainment pracująca nad tytułem Władca Pierścieni: Gollum ogłosiła datę premiery, która nastąpi dzień przed rocznicą śmierci cenionego pisarza.

24 maja 2022
Na skróty
  • Premiera Lord Of The Rings: Gollum odbędzie się 1 września na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i PC, a wersja na konsolę przenośną Nintendo Switch pojawi się później, ale nadal w tym roku.
  • Gra ma być zgodna ze światem wykreowanym przez Tolkiena i zabraknie w niej odniesień do innych adaptacji.
  • Postać Golluma powinna różnić się od tej, którą znamy z filmowej kreacji według Petera Jacksona.

Studio Daedalic zapowiedziało datę wydania LOTR: Gollum na 1 września 2022, czyli dzień przed planowaną premierą serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, który będzie dostępny jesienią na platformie Amazon Prime Video. Gra ukaże się na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i PC. Wersja na Nintendo Switch pojawi się później, ale jeszcze w tym roku.

Władca Pierścieni: Gollum – co wiemy na temat gry?

Pozycja osadzona w świecie stworzonym przez Tolkiena to fabularna, przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w tytułowego bohatera i wyruszamy w niebezpieczną pogoń za jedyną rzeczą, jaka ma dla nas znaczenie. W Lord Of The Rings: Gollum przygodę rozpoczniemy w lochach Barad-dûr i będziemy starać się dotrzeć do królestwa leśnych elfów w Mrocznej Puszczy. Protagonista jest zwinny i przebiegły, lecz nękany przez rozdwojenie jaźni. W walce z przeciwnikami nasza tężyzna fizyczna nie będzie grała pierwszych skrzypiec, a więc elementy skradankowe staną się esencją rozgrywki.

Wydawca i producent – Daedalic Entertainment – zapowiedział, że w grze pojawią się znane postacie z książek, a także nowe twarze. Minimalne i zalecane wymagania sprzętowe zostaną udostępnione w późniejszym terminie na Steamie, ale także na kanałach społecznościowych (Facebook; Instagram).

Czyżby Mordor? Grafika promująca LOTR: Gollum

FAQ autorów – postać Golluma

Jak odpowiadają autorzy w oficjalnym, przetłumaczonym dla was przez nas FAQ gry Lord of the Rings: Gollum na Steamie, postać którą będziemy kierować jest jedną z najbardziej fascynujących w całej twórczości Tolkiena. Pokręcony Hobbit z dwiema osobowościami, mający setki lat, z bogatą wiedzą o Śródziemiu. Pomimo swojego wyglądu jest także zwinnym stworzeniem, które potrafi się wspinać, skakać i pokonywać niebezpieczeństwa. To dobry pretekst aby zwiedzić nigdy wcześniej nie widziane części Śródziemia.

Gollum według wizji Petera Jacksona
Gollum według filmowej wizji Petera Jacksona

Growy Gollum będzie inny, niż ten przedstawiony przez Petera Jacksona, bo autorzy chcieli stworzyć własną, niepowtarzalną interpretację świata i jego postaci. Głosu naszemu bohaterowi użyczył Wayne Forester, czyli doświadczony aktor mający za sobą m.in. role głosowe w ponad 40 najróżniejszych grach, w tym jako Zygfryd z Denesle w… polskim Wiedźminie.

John Ronald Reuel Tolkien
Opracowanie własne na podstawie gollum_game; na zdjęciu John Ronald Reuel Tolkien
Autorem oryginalnego zdjęcia jest Haywood Magee

Wierność gollumowej adaptacji

Historia gry w dużej mierze toczy się równolegle do wczesnych rozdziałów Władcy Pierścieni i nie jest powiązana z innymi adaptacjami. Studio wzoruje się na książkach Tolkiena, więc czeka nas scenografia oparta bardziej o bogate, książkowe opisy, aniżeli autorskie fantazji. Nowe postacie powinny dobrze wtopić się w tło fabularne, a te już nam wcześniej znane pozostaną wierne swym książkowym odpowiednikom.

UWaga! Gorące informacje!