Świetne darmowe tytuły w maju dla abonentów PlayStation+

W maju dla subskrybentów PlayStation+ dostępne będą za darmo trzy świetne gry. Jak się okazało, przecieki sprzed kilku dni były trafne i do graczy trafi między innymi Battlefield 5!

29 kwietnia 2021
Na skróty
  • Sony potwierdziło, jakie darmowe tytuły otrzymają w maju abonenci PlayStation+.
  • Będą to: Battlefield 5, Wreckfest i Stranded Deep.
  • Gry będzie można przypisać do konta od 4 maja 2021.
  • Do 3 maja 2021 można jeszcze zdobyć gry z kwietniowej rotacji.

Parę dni temu pojawiły się przecieki dotyczące prawdopodobnych tytułów w kolejnej porcji darmowych gier dla posiadaczy abonamentu PlayStation+. Jak się okazało, te były trafne i do graczy trafią w przyszłym miesiącu świetne tytuły.

Majowe tytuły dla subskrybentów PS+

Battlefield V (PS4 + PS5): Battlefield V to najnowsza odsłona wielokrotnie nagradzanej serii sieciowych strzelanek od szwedzkiego studia DICE. W każdej części gracze zostają przenoszeni na tytułowe pola bitew różnych konfliktów, zarówno historycznych, jak i tych fikcyjnych. Piąta część cyklu osadzona jest w realiach II wojny światowej. W tej odsłonie wprowadzono wiele zmian i nowości względem poprzednich części. Po raz pierwszy gracze mogli w znacznym stopniu edytować wygląd swojego wirtualnego żołnierza, ulepszać i modyfikować broń oraz pojazdy czy wznosić podczas bitwy zasieki i umocnienia. Twórcy starali się przedstawić graczom mniej „eksploatowane” w grach epizody II wojny światowej. W ten sposób odwiedzimy między innymi Norwegię, Grecję czy Niderlandy, ale też dobrze znane wyspy Pacyfiku, Afrykę Północną czy środkową Europę. Mimo chłodnego przyjęcia BFV to wciąż bardzo fajny tytuł, który może dostarczyć mnóstwo frajdy. Szczególnie że nowa część cyklu jest tuż za rogiem.

Grafika promocyjna gry Battlefield 5

Wreckfest (PS4+PS5): Najnowsza gra wyścigowa zasłużonego studia Bugbear Entertainment, twórców serii FlatOut. Wreckfest jest poniekąd duchowym spadkobiercą największego dzieła Finów. Kiedy stracili oni prawa do FlatOuta, a seria ta z odsłony na odsłonę stawała się coraz gorsza, postanowili zrobić coś nowego. Po udanej kampanii na Kickstarterze w 2014 Wreckfest (wówczas znany jeszcze roboczo jako Next Car Game) trafił do early accesu, by cztery lata później ukazać się jako pełna wersja. Co oferuje tytuł? Przede wszystkim błyszczy realistyczna fizyka i model zniszczeń. Auta rozpadają się w satysfakcjonujący sposób, a okazji do zniszczenia pojazdu swojego czy przeciwników będzie niemało. Auto uszkodzić się może nie tylko wizualnie, ale też mechanicznie, co znacząco wpływa na jego zachowanie i wydajność. Ponadto czuć tutaj ducha zarówno FlatOuta, jak i Destruction Derby. Zamiast egzotycznymi supersamochodami ścigamy się rozpadającymi „gruzami”, na których lakier ściera się błyskawicznie, a iskry sypią gęsto. Chociaż zabrakło pewnych elementów, jak nagradzanie agresywnej jazdy dopalaczem, a sama gra prezentuje bardziej realistyczne podejście, to Wreckfest jest wciąż bardzo fajną arcadową ściganką.

Stranded Deep (PS4+PS5): Ostatnia gra z zestawienia to stawiający na realizm symulator przetrwania. Główny bohater przeżył katastrofę lotniczą, a morze wyrzuciło go na plażę bezludnej wyspy. Teraz w rękach gracza leży jego przetrwanie, zbudowanie bazy i, w końcu, ucieczka z wyspy. W przeciwieństwie do większości gier survivalowych w Stranded Deep gracza nie nękają kanibale, zombie, demony czy inne mutanty. Gra stawia na realizm, więc przeciwnikiem gracza będzie jedynie otaczająca go przyroda w postaci drapieżników i jadowitych zwierząt. Oczywiście gracz musi zaspokajać potrzeby protagonisty w postaci głodu, pragnienia czy zmęczenia. Kolejną cechą gry jest bardzo ładna oprawa graficzna, pokazująca, że w sprawnych rękach silnik Unity pozwala wygenerować naprawdę cudowne widoki.

Grafika promocyjna gry Stranded Deep

To by było na tyle. Gry będzie można przypisać do swojego konta od czwartego maja. Pamiętajcie, że do trzeciego maja macie jeszcze czas na zdobycie kwietniowych darmówek, które opisywaliśmy w tym newsie!

Maciej Żbik

Miłośnik retro zafascynowany technologią starszą niż on sam. Kolekcjonuje konsole do gier oraz gry, o każdej z osobna stara się umieć powiedzieć to i owo. Jego ulubioną rozrywką jest zgłębianie wiedzy na interesujące go tematy, potrafi przesiadywać godzinami na dedykowanych portalach Wiki. Z gier lubi wszystkie gatunki poza sportowymi i strategicznymi. Król parkietu w „Just Dance”.
UWaga! Gorące informacje!