fbpx

Fractal przedstawia mniejsze warianty obudowy Torrent

Szwedzki producent sprzętu komputerowego zaprezentował dwie odsłony popularnej skrzynki Torrent w wersji Compact oraz Nano. Obudowy utrzymują charakterystyczny dla pierwowzoru design, skupiający się na optymalnym przepływie powietrza.

Na skróty
  • Fractal Design przedstawił nowe obudowy z rodziny Torrent.
  • Do serii dołączyły dwa warianty o nazwie Compact oraz Nano.
  • Skrzynki oferują wiele ciekawych rozwiązań znanych z podstawowego modelu, w tym także bogate oświetlenie ARGB.

W ofercie Fractala pojawiły się dwie nowe obudowy z rodziny Torrent. Skrzynki dostępne są w wersji TG ARGB, ARGB oraz najprostszej – z metalowymi panelami.

Fractal Torrent Compact

Pierwsza, nieco większa odsłona oferuje całkiem sporo, na froncie obudowy umieszczono bowiem dwa 180-milimetrowe wentylatory, które w połączeniu z przewiewnym panelem mają zagwarantować niskie temperatury podzespołom znajdującym się wewnątrz. Śmigła dostępne są w dwóch wariantach: klasycznym oraz z podświetleniem ARGB – w zależności od wybranej wersji.

Fractal Torrent Compact

Zdziwienie może budzić umiejscowienie zasilacza w skrzynkach z serii Torrent. Jest on bowiem montowany na topie, jednak producent zadbał o estetykę poprzez zaprojektowanie osłony na PSU wyposażonej – ku zdziwieniu – w podświetlenie ARGB. Według Fractala całość bez problemu podepniemy do 5-woltowego złącza na płycie głównej. Chyba największym smaczkiem jest jednak wsparcie płyt nawet w standardzie E-ATX.

Fractal Torrent Nano

Mniejszy rozmiar pozostaje bez większych kompromisów, oferując tym razem pojedyncze 180-milimetrowe śmigło na froncie. Wersja Nano pomieści płyty maksymalnie w standardzie miniITX.

Fractal Torrent Nano

Miejsca na kartę graficzną jest jednak całkiem sporo, gdyż w najmniejszym wariancie obudowy Torrent bez problemu umieścimy 3-slotowe konstrukcje o długości do 335 mm. Powietrzne chłodzenie CPU nie powinno być wyższe niż 165 mm. Miłym dodatkiem jest dołączany w zestawie wspornik dla karty graficznej, który z pewnością pomoże utrzymać poziom cięższym modelom.