Netflix pracuje nad filmową adaptacją BioShocka

Nad kinową wersją BioShocka i przygód w Rapture (albo Columbii) będą pracować aż trzy firmy: 2K Studios, Take-Two Interactive i Netflix we własnej „osobie”.

16 lutego 2022
Na skróty
  • Plotka głosi, że Kevin Levine, dyrektor kreatywny serii Bioshock, nie jest zaangażowany w produkcję filmu.
  • Najprawdopodobniej adaptacja opierać się będzie na nadchodzącym Bishocku 4.

I w sumie to tyle. Według Hollywood Reporter produkcja już od roku jest co najmniej w planach Netflixa, nadal nieznane są natomiast jakiekolwiek nazwiska. Tyczy się to pisarzy, reżysera, aktorów – po prostu cisza na morzu.

Nadchodzi BioShock od Netflixa! Oficjalnie potwierdzono współpracę producentów

Co ciekawe nie jest to pierwsze takie przedsięwzięcie. BioShock już dekadę wcześniej miał zagościć na ekranach kin, jednak Ken Levine, dyrektor kreatywny serii, osobiście anulował cały projekt. Plotka głosi, że tym razem to się nie stanie, bo Levine nie ma nic wspólnego z przyszłą adaptacją. Kolejna pogłoska mówi, że akcja może być bardziej związana z nadchodzącym BioShockiem 4, nie z poprzednimi częściami serii.

Ustrzel grową okazję

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer trzy razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry z motywem nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego World War Z Maxa Brooksa to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!