fbpx

Władca Pierścieni: Gollum znów opóźniony. Premiera najwcześniej w kwietniu

Władca Pierścieni: Gollum zalicza kolejne opóźnienie. Według nowego raportu finansowego Naconu gry możemy spodziewać się nie wcześniej, niż w kwietniu tego roku.

Na grę rozszerzającą historię Golluma z Władcy Pierścieni czekamy od dłuższego czasu. Premiera początkowo zapowiadanej na 2021 rok produkcji studia Daedalic była już kilkakrotnie przekładana na późniejszy termin, a o ostatnim takim opóźnieniu twórcy poinformowali w lipcu zeszłego roku. Zaplanowany na 1 września The Lord of the Rings: Gollum został wtedy przesunięty o kilka miesięcy na nieokreślony bliżej termin, żeby zapewnić satysfakcjonującą jakość gotowego produktu. Wygląda jednak na to, że na rynkowy debiut poczekamy znacznie dłużej.

Chociaż od tamtej pory od wydawcy nie wyszło żadne oficjalne powiadomienie dotyczące statusu gry, Nacon wydał wczoraj raport przychodów, w którym tytuł o Gollumie został ujęty w planach na pierwszą połowę nadchodzącego roku finansowego. Oznacza to, że Władca Pierścieni: Gollum ma pojawić się pomiędzy kwietniem a wrześniem tego roku.

Władca Pierścieni: Gollum – czekamy na powrót do Śródziemia

Deweloperzy najwyraźniej wciąż pracują nad ambitną produkcją, która ma opowiedzieć tajemniczą przeszłość jednej z najważniejszych postaci w uniwersum stworzonym przez J. R. R. Tolkiena. Twórcy zapowiadali dotąd zachwycający świat przepełniony magią oraz złożoną fabułę opartą o wewnętrzny konflikt głównego bohatera między tożsamością Smeagola i Golluma. To od podejmowanych przez graczy wyborów zależeć będzie, która z osobowości stanie się silniejsza i zyska większy wpływ.

Oprócz balansowania między ciemną a jasną stroną umysłu postaci, Władca Pierścieni: Gollum ma skupiać się na skradankowej akcji. By eliminować przeciwników lub omijać zagrożenia, wykorzystamy sprzyjające okoliczności, chytrość oraz zręczność Golluma w poruszaniu się w terenie.

Miejmy nadzieję, że obędzie się bez kolejnych opóźnień, a gra trafi do sprzedaży w zakładanym obecnie terminie, czyli między kwietniem a wrześniem tego roku. By nie przegapić nowości ze Śródziemia, warto dodać The Lord of the Rings: Gollum do listy życzeń na Steamie i Epic Games Store. Oprócz wersji na PC, tytuł ma wyjść także na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.