Endzone – A World Apart doczeka się rozszerzenia o tytule Prosperity

Nikt nie powiedział, że postapokaliptyczny świat jest już na wieczność skazany na zagładę. Czasami da się coś zmienić i sprawić, żeby zaczął prosperować. Do tego pomysłu chcą nas przekonać twórcy Endzone – A World Apart, zapowiadając nowe rozszerzenie do swojej gry.

13 lipca 2021
Na skróty
  • Endzone – A World Apart: Prosperity to nadchodzące rozszerzenie do gry od Gentlymad Studios.
  • Dostępne będzie jesienią tego roku.
  • Wprowadzi do gry nowe przedmioty, możliwości rozbudowy cywilizacji oraz scenariusze.

Endzone – A World Apart to strategiczna produkcja z elementami survivalowymi od Gentlymad Studios. Przenosimy się w niej do postapokaliptycznego świata, gdzie z grupką innych ocaleńców próbujemy odbudować cywilizację i stworzyć sobie warunki do życia. Nie jest jednak łatwo, w radioaktywnym krajobrazie czyhają na nas liczne niebezpieczeństwa, a bez odpowiednich surowców nic nie osiągniemy.

Choć gra miała premierę w marcu tego roku, nie jest to jeszcze koniec prac nad tytułem. Jego twórcy ogłosili dzisiaj, że do Endzone – A World Apart zmierza spore rozszerzenie o nazwie Prosperity, i podzielili się stosownym zwiastunem.

Era dobrobytu w Endzone – A World Apart

Jak słusznie wskazuje tytuł rozszerzenia, wprowadzi ono do gry szereg usprawnień i nowych elementów, które pomogą nam w doprowadzeniu cywilizacji na etap szczęśliwości. Prosperity doda do Edzone – A World Apart choćby dobra uważane w postapokaliptycznym świecie za luksusowe, takie jak piwo, ciasto, kawa czy mydło. Kolejną rzeczą będą nowe materiały do budowy – piasek, beton, metal cement – które umożliwią stworzenie mocniejszych i stabilniejszych konstrukcji. W efekcie będziemy mogli pozwolić sobie na postawienie wodnej farmy albo fabryki betonu. Wreszcie, Prosperity wprowadzi do gry trzy zupełnie nowe scenariusze wydarzeń zapewniające świeżość w rozgrywce.

Rozszerzenie trafi do gry jesienią tego roku. Podstawową wersję Endzone – A World Apart można natomiast nabyć na Steamie lub GOG-u.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!