fbpx

Inkulinati wkrótce opuści wczesny dostęp. Wersja 1.0 zadebiutuje jeszcze w lutym

9 lutego 2024,
17:14
Dorota Żak
Zając z gry Inkulinati

Od roku we wczesnym dostępie możemy znaleźć Inkulinati, turową strategię polskiego studia Yaza Games. Tytuł pojawił się na Steamie, GOG-u oraz na Xboxie, gdzie możemy go sprawdzić. Wkrótce jednak opuści on early access. Twórcy gry przekazali już, że Inkulinati zadebiutuje w pełnej wersji 22 lutego. Docelowo zagramy na PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S oraz Nintendo Switch. Z okazji zbliżającej się premiery wersji 1.0 udostępniono nowy zwiastun.

Wśród innych produkcji z tego samego gatunku Inkulinati wyróżnia się zdecydowanie pomysłem i oprawą graficzną. Całość wygląda jak wyjęta ze średniowiecznego manuskryptu, którego karty zapełniają zastępy nietypowych zwierzaków i bestii. Osły z trąbkami, wojownicze zające czy kolorowe ślimaki to tylko niektóre z nich. Widać też, że twórcy Inkulinati podeszli do wszystkiego z humorem, który pozwolił odpowiednio ożywić obrazy, jakie kojarzą nam się z manuskryptami mającymi setki lat.

Do zadań graczy należy stworzenie armii złożonej z tych stworzeń, którą później poprowadzimy do walki. Odniesienie zwycięstwa w bitwie nie zawsze będzie należeć do najłatwiejszych, czasami sprawę utrudnią nieprzewidziane wydarzenia, takie jak pożary. Konieczne więc stanie się wykorzystanie różnych umiejętności poszczególnych stworzeń, a także różnych elementów otoczenia, znajdziemy na polu bitwy.