Zapowiedź Dune: Awakening, czyli MMO z otwartym światem na planecie Arrakis

Do kolekcji gier opartych na Diunie Franka Herberta dołączy w niedalekiej przyszłości następna pozycja. Dune: Awakening nie ma jeszcze daty premiery, ale doczekała się już pierwszego trailera oraz opisu tego, czego mniej więcej możemy się spodziewać.

24 sierpnia 2022
Na skróty
  • Na tegorocznym Gamescomie zapowiedziano Dune: Awakening studia Funcom.
  • Będzie to MMO z otwartym światem i elementami survivalu.
  • Gra zostanie wydana na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Popularność historii stworzonej przez Franka Herberta ani na chwilę nie słabnie, a w ostatnim czasie wydaje się wręcz jeszcze bardziej wzrastać. Dzieje się tak po części za sprawą adaptowania powieści na inne media. Tak więc w październiku roku oglądaliśmy Diunę w wersji filmowej, która w 2023 doczeka się drugiej części, a w kwietniu do wczesnego dostępu trafiło Dune: Spice Wars. Z kolei tegoroczna gala otwarcia Gamescomu przyniosła nam pierwszy zwiastun zupełnie nowej interaktywnej produkcji, również rozgrywającej się w znanym nam już uniwersum.

Dune: Awakening – przyprawa, piasek i czerwie na pierwszym zwiastunie

Gra tworzona przez studio Funcom ma być tytułem dla wielu graczy, łączącym survival z otwartym światem w rozgrywce online. W Dune: Awakening trafimy na pustynną planetę Arrakis, gdzie nie tylko zdobywanie drogocennej przyprawy, ale też samo przetrwanie staje się prawdziwym wyzwaniem. Aby bezpiecznie eksplorować okolicę, musimy dbać o chroniący nas przed niesprzyjającymi warunkami kombinezon, budować schronienie oraz unikać wielkich czerwi, które są znane każdemu fanowi Diuny. Nic więc dziwnego, że to właśnie spotkanie bezimiennego bohatera z tym pustynnym potworem stało się tematem pierwszego zwiastuna nadchodzącej gry. Choć nie pokazuje on gameplayu, świetnie wprowadza nas w klimat Arrakis.

Dune: Awakening posiada już oficjalną stronę, na której można zapisać się do testów beta gry. Tytuł trafi na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, na razie jednak nie znamy nawet orientacyjnej daty premiery.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!