Apokalipsa zombie powraca! Dying Light trafi na PS5, Xbox Series X|S i Nintendo Switch

Techland nieśmiało zapowiada port pierwszej części Dying Light na konsole nowej generacji. Poza tym jeszcze w tym miesiącu gra trafi na Nintendo Switch.

15 października 2021
Na skróty
  • Dying Light trafi na konsole nowej generacji, ale data premiery nie jest znana.
  • Gra trafi również na Nintendo Switch 29 października. Pakiet zawiera dodatki i wiele DLC.

Mimo prac nad Dying Light 2 i związanej z tym maszyny marketingowej Techland nie odpuszcza pierwszej części tej gry. Producent odpowiedział jednemu z fanów na Twitterze, że pracują nad portem Dying Light na nową generacje konsol. Ciągłe aktualizacje i dodatki sprawiają, że nawet sześć lat po premierze miesięcznie uruchamia ją ponad pół miliona graczy. Wyniki ten może jeszcze się poprawić, gdy gra trafi na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, ale data premiery nie jest jeszcze znana.

Na pocieszenie możemy powalczyć z zombie na Switchu

Warto wspomnieć, że w sklepach pojawia się możliwość przedpremierowego zamówienia kompletnego wydania pierwszego Dying Light na Nintendo Switch. Pakiet ukaże się 29 października bieżącego roku i skupi w sobie wszystkie duże dodatki i masę DLC – całość kosztuje około 220 zł. Poza samą grą w pudełku znajdziemy również mapę świata gry, „podręcznik” survivalu oraz naklejki.

Okładka pakietu platinum na Nintendo Switch
Okładka Edycji Platinum na Nintendo Switch

Co więcej Techland zapowiedział, że gra będzie wykorzystywać specjalne funkcje przenośnej konsoli i przygotował parę fajnych rozwiązań. Gra będzie wspierać HD Rumble, ekran dotykowy oraz sterowanie ruchem kontrolerów i konsoli w trybie handheld. Poza tym możliwa będzie kooperacja nie tylko online, ale również lokalna. Na szczegóły tej drugiej musimy niestety poczekać.

Ostatnią zagadką pozostaje wygląd gry. Nie da się ukryć, że moc obliczeniowa Switcha nie jest olbrzymia (jak każdej przenośnej konsoli) i na pewno efekty graficzne będą musiały zostać okrojone. Nie jest to jednak tak straszne, jak mogłoby się wydawać, i najważniejsze, by gra po prostu działała.

UWaga! Gorące informacje!