fbpx

Ikony osiągnięć Red Dead Redemption zostały zaktualizowane. Czy to zwiastun remake’u?

30 czerwca 2023,
17:44
Jacek Kowal
Arthur jedzie na koniu po wzgórzach w Red Dead Redemption 2

Od kilku dni świat gier huczy od plotek na temat ewentualnego remake’u Red Dead Redemption, który niedawno otrzymał aktualizację klasyfikacji wiekowej. Teraz ciąg dalszy nowości, ponieważ Rockstar postanowił odświeżyć swoją stronę, a razem z nią ikony osiągnięć w RDR1. Studio ewidentnie coś dla nas szykuje.

Oczywiście zmiana nie jest drastyczna i polega bardziej na ich odświeżeniu. W starej wersji ikony były rozmyte i wyblakłe. Ich nowa wersja posiada ostrzejsze kontury, a barwy są o wiele głębsze. Fani obawiają się jednak, że za tym odświeżeniem stoi sztuczna inteligencja. Niestety po przygodach z pamiętną trylogią GTA, gdzie wiele za wiele tekstur odpowiadała właśnie AI, wiele osób ma pewne obawy.

Najwięcej pytań budzi zwłaszcza jedno zdjęcie, powiązane z osiągnięciem Posse Up. W oryginale przedstawia list gończy za pięcioma członkami gangu. W nowej wersji zarówno pierwotne WANTED, jak i dodane Dead or Alive (żywi lub martwi) są trudne do odczytania, że o sylwetkach kowbojów nie wspomnę. Zresztą zobaczcie sami:

Aktualnie ewentualny remake Red Dead Redemption jest jedynie plotką. Owszem, pojawia się coraz więcej „dowodów”, ale i tak nie wykraczają one poza sferę spekulacji. Nie wiemy nawet, czy będzie to remaster, port czy pełnoprawny remake na nowym silniku. Jest jednak jeszcze nadzieja, ponieważ po wątpliwym sukcesie Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, Rockstar miał nie wykorzystywać więcej sztucznej inteligencji, a przynajmniej nie na taką skalę.

A skoro już o GTA wspomniałem, to warto pamiętać, że osiem dni po tym, jak trylogia pojawiła się na południowokoreańskiej tablicy rankingowej, to została oficjalnie ogłoszona. Jeżeli z Red Dead Redemption ma być podobnie, to zapewne w przyszłym tygodniu czegoś się dowiemy.