Dune: Spice Wars z datą premiery we wczesnym dostępie i nową frakcją

6 kwietnia 2022,
20:54
Dorota Żak

Zeszłoroczny film Denisa Villeneuve’a – który, swoją drogą, zgarnął kilka statuetek na ostatnich Oscarach – to nie jedyny przykład popkulturowego powrotu do uniwersum stworzonego przez Franka Herberta. Bohaterów z Diuny zobaczymy również w nadchodzącej strategii Dune: Spice Wars.

Lokacja z Dune: Spice Wars
Na skróty
  • Dune: Spice Wars otrzymało datę debiutu w Early Accessie.
  • Gra trafi na Steama 26 kwietnia tego roku.
  • Twórcy podzielili się również szczegółami na temat kolejnej frakcji, która będzie dostępna w rozgrywce, czyli Fremenów.

Prace nad zapowiedzianą w czasie zeszłorocznych Game Awards grą strategiczną na podstawie kultowej Diuny nadal trwają. Co więcej, odpowiedzialne za nią studio Shiro Games regularnie informuje o zawartości, jaka trafi do tytułu. Dzisiejsza wiadomość jest jednak równie istotna, bo dokładnie zdradza, kiedy zapoznamy się z produkcją w Early Accesie. Jak ogłosili twórcy, Dune: Spice Wars trafi do wczesnego dostępu na Steamie 26 kwietnia tego roku.

Postaci z frakcji Fremenów w Dune: Spice Wars
Źródło: Steam

Dune: Spice Wars – zapowiedź nowej frakcji

Podzielenie się datą premiery gry nie jest jedyną dobrą informacją od Shiro Games. Studio zaprezentowało przy okazji kolejną frakcję, która – obok Atrydów, Harkonenów i Przemytników – trafi do Dune: Spice Wars, czyli Fremenów. Grupa rdzennych mieszkańców Arrakis ma być bardziej odporna na pustynne warunki oraz pozwalać graczowi na wykorzystywanie pięciu typów unikalnych jednostek. W produkcji pojawią się postaci Fremenów znane z Diuny, takie jak Stilgar Ben Fifrawi, Matka Ramallo, Chani Kynes czy Otheym.

Wczytując się w dokładny opis frakcji, dowiemy się, że mieszkańcy Arrakis potrafią podróżować po jej gorących piaskach przez dłuższy czas niż inne grupy, ponadto mogą wykorzystać czerwie do przemieszczania się. Do tego dochodzą umiejętności związane ze skradaniem się oraz zastawianiem pułapek. Podobnie jak w przypadku innych frakcji, tak i tutaj gracze zyskają wiele możliwości, aby zaplanować odpowiednio swoją strategię na starcia z innymi.