fbpx

Wreckreation – twój własny wyścigowy plac zabaw spod skrzydeł THQ Nordic

Wydarzenie THQ Nordic Digital Showcase 2022 przemknęło niczym bolid, pozostawiając za sobą długi ślad growych zapowiedzi. Momentalnie dało się poczuć swąd spalin, gdy z kłębów dymu wyłoniło się Wreckreation. Sandboksowe wyścigi od Three Fields Entertainment mają zaoferować nieograniczoną wolność, idąc o krok dalej niż ubisoftowa Trackmania.

Studio Three Fields Entertainment zostało założone przez byłych pracowników Criterion Games, a więc nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, iż mowa tutaj o prawdziwych weteranach wirtualnych czterech kółek. Akcję gry osadzono w hrabstwie Sledgehammer, gdzie z nieznanych przyczyn zaczynają pojawiać się wszelkie elementy wyczynowych torów. Zaliczaj rampy, skocznie, wszelkie trasy i awansuj do wyścigowej ekstraklasy! Mimo a może właśnie ze względu na ambitne plany deweloperów data premiery nie zostało na razie ogłoszona. Wiadomo za to, że wśród platform docelowych znalazła się zarówno stara, jak i nowa generacja konsol oraz oczywiście PC poprzez Steam.

Wreckreation – możliwości MixWorld

Do dyspozycji graczy oddana zostanie powierzchnia 400 kilometrów kwadratowych, którą będą mogli zagospodarować sami bądź z udziałem znajomych. Na tym nie kończą się jednak możliwości społecznościowe tytułu, który poza rozbudowanym systemem rankingowym zaoferuje także opcje, przesłania własnych playlist ze Spotify. Wreckreation to także pozycja obowiązkowa dla każdego, kto tak jak Xzibit z kultowego Pimp My Ride chciałby tchnąć w swoją brykę trochę życia, wymieniając skrzynię biegów czy nawet felgi. Twoja kontrola nad MixWorld jest totalna, a pora dnia czy natężenie ruchu ulicznego zależą wyłącznie od upodobań tworzącego.