fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Wojna o Pierścień wraca na półki sklepowe! Wiemy kiedy pojawi się dodruk kultowej gry

31 sierpnia 2023,
12:00
Łukasz Małek
Wojna o Pierścień

Za oknem coraz bardziej wyczuć można jesienną aurę, tymczasem Galakta w tańcu się nie pieści. Wydawnictwo niejednokrotnie pokazywało, że jak już informować, to z rozmachem. Dowodem na to były tegoroczne zapowiedzi planów wydawniczych.

Za pasem ważne wydarzenie Galaktikon 2023, tymczasem zanim udamy się na imprezę, na półki sklepowe powróci wyjątkowa pozycja. Mowa oczywiście o grze osadzonej w świecie przedstawionym przez J.R.R. Tolkiena. Wojna o Pierścień – druga edycja powróci na półki sklepowe już w przyszłym tygodniu.

Kultowy projekt, który przyciąga do siebie rzeszę fanów

Ten produkt to absolutny fenomen. W rankingu prestiżowego portalu BGG Wojna o Pierścień zajmuje dziewiąte miejsce w kategorii ogólnej, a także pierwsze miejsce w tematyce wojennej. Na rynku nie brakuje fanowskich dodatków w postaci Góry Przeznaczenia, czy nawet druków 3D w postaci wzgórz.

Wczoraj informowaliśmy Was, że Ares Games zapowiedziało nowe rozszerzenie – Królowie Śródziemia, tymczasem Galakta dzieli się tą świetną nowiną. Przypadek? Czy jest coś, co ekipa wydawnictwa chce nam powiedzieć? Czy aby ktoś tutaj nie planuje rozbić banku? Wzrok kierujemy w kierunku wydarzenia, które być może udzieli nam odpowiedzi na wszystkie zadawane przez nas pytania.

Co wiemy o Wojnie o Pierścień?

Wojna o Pierścień to gra przeznaczona dla dwóch do czterech graczy. Pragniemy jednak podkreślić, że z naszego doświadczenia tytuł najlepiej wypada w duecie, kiedy to dwóch uczestników ściera się między sobą w epickiej bitwie. Jest to produkcja, która mocno opiera się na strategicznych decyzjach, zatem wszelkie dyskusje nad stołem mogą jedynie zdradzać nasze niecne zamiary.

Źródło: Ares Games

Grę stworzyli Roberto Di Meglio, Marco Maggi oraz Francesco Nepitello. Według podstawowych informacji, pełna rozgrywka powinna zamknąć się w trzech godzinach, zaś poziom złożoności na BGG oceniono na 4.20. I choć zasady nie są aż tak bardzo skomplikowane, to jednak jest ich dość sporo. Do tego wszystkie zależności oraz karty, które trzeba znać, by wyciągnąć z tej planszówki jak najwięcej. Ostatecznie jednak produkcja ta oddaje włożony trud w stu procentach.

W Wojnie o Pierścień mamy naturalnie dwie strony konfliktu. Jedną z nich są Wolni Ludzie, drugą z kolei Cień. Podczas rozgrywki będą mieć miejsce epickie bitwy o różne twierdze, wyścig do Góry Przeznaczenia w celu zniszczenia pierścienia, a także przemarsz i werbunek wojsk. Gra ma niesamowity klimat, zatem bądźcie czujni drodzy czytelnicy. Tytuł już wkrótce zawita w sklepach, jednakże jest szansa, że tak szybko, jak tam się pojawi, równie szybko z półek zniknie. W końcu mówimy tu o jednej z lepszych gier wszechczasów.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najpierw najlepiej oceniane
Najpierw najnowsze Najpierw najstarsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Meek12
Meek12
1 miesiąc temu

No to będzie handlowanie. Już widzę te wszystkie ogłoszenia o odsprzedaży od scalperów…

Kolega
Kolega
1 miesiąc temu

Kupuję!