W Dying Light 2 rozpoczął się darmowy event Bloody Summer

Dopasowując się do letnich klimatów, Techland wprowadza do Dying Light 2 nowe wydarzenie. W Bloody Summer Event zamiast fal upałów pojawią się jednak fale zombie, z którymi gracze będą musieli się rozprawić. Za wyjątkowo wysoką aktywność w grze przewidziane zostały oczywiście nagrody.

1 lipca 2022

Techland już niejednokrotnie zapewniał o planach na rozwój Dying Light 2 (który ma potrwać co najmniej pięć lat), dlatego pojawienie się nowej zawartości do świetnie przyjętego przez graczy tytułu nie jest niczym dziwnym. Nie jest to może fabularne DLC – niestety opóźnione – ale mimo to gracze znajdą dla siebie kolejne zajęcie.

Najświeższą atrakcją w produkcji Techlandu okazuje się być trwający od 30 czerwca event, gdzie głównym punktem programu jest odcinanie kończyn zombie. Krwawe lato, bo pod taką nazwą funkcjonuje, przewidziany został jako darmowe wydarzenie w Dying Light 2, w którym może wziąć udział każdy posiadacz tytułu. Co więcej, dzięki Bloody Summer Event zyskamy dostęp do pewnych dodatkowych przedmiotów, o czym informuje nas choćby krótki zwiastun, jakim podzieliło się polskie studio.

Krwawe lato w Dying Light 2

Głównym zadaniem w całym wydarzeniu jest walka z hordami zombie i pozbawianie ich rąk lub nóg. Za masowe odrąbywanie kończyn nieumarłych w grze przewidziano oczywiście nagrody. Te możemy zdobyć samodzielnie lub jako cała społeczność Dying Light 2. Za odcięcie jednej kończyny otrzymamy token Harpera, z kolei za 300 topór o nazwie Cutting Edge. Co więcej, jeśli wszyscy gracze wspólnie dobiją do liczby 3 000 000, każdy z nich dostanie nowy strój Nocnego Biegacza. Jeśli jednak spojrzymy na licznik na stronie eventu, przekonamy się, że limit ten został już przekroczony.

Niezależnie od liczby odciętych kończyn i naszego zaangażowania wydarzenie w Dying Light 2 potrwa jeszcze do 7 lipca.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!