PlayStation 5 sprzedane w 30 milionach kopii. Grudzień z najlepszymi wynikami

5 stycznia 2023,
16:19
Arek Grabowski
Konsola Sony PlayStation 5 z padem DualSense na wierzchu

Przewodniczący Sony Interactive Entertainment oraz CEO, Jim Ryan, przekazał informację o przekroczeniu 30 milionów sprzedaży przez konsolę PlayStation 5. Zostało to potwierdzone podczas wydarzenia CES 2023. Ryan dodał, że grudzień 2022 roku był miesiącem z najlepszą sprzedażą konsoli Sony.

Naprawdę doceniamy wsparcie i cierpliwość społeczności, ponieważ radzimy sobie z bezprecedensowym, ogromnym zapotrzebowaniem na świecie przez dwa ostatnie lata. PlayStation 5 jest w samym środku innowacji, jeśli chodzi o branżę gier.

Jim Ryan na konferencji prasowej CES 2023

Kolejna konsola Sony, czyli PlayStation 6 pojawi się dopiero w okolicach 2028 roku. Obecna generacja pozostanie więc z nami na naprawdę długo. Nie można jednak przejmować się jej wsparciem — twórcy przygotowali ogrom produkcji AAA do premiery w 2023 roku i nie zamierzają zwalniać tempa przez kolejne lata.

Najlepsza sprzedaż PlayStation 5 w grudniu. Jakie premiery otrzymamy w 2023 roku?

CEO Sony Interactive Entertainment, wyżej wspomniany Jim Ryan, mówił na konferencji prasowej CES 2023 także o konkretnym miesiącu z najlepszą sprzedażą. Był to grudzień 2022 roku, kiedy to przekroczono barierę 30 milionów sprzedanych kopii.

Dostępność PlayStation 5 polepszyła się względem poprzedniego roku i cieszę się, że mogę przekazać informację o największej sprzedaży konsoli w grudniu. Sprzedaliśmy już ponad 30 milionów jednostek do klientów z całego świata. Każdy, kto chce posiadać PlayStation 5, powinien mieć ułatwione zadanie od teraz przez polepszoną logistykę i dostawy sprzętu.

Jim Ryan podczas konferencji prasowej CES 2023

Ryan wspomina także o nadchodzących grach na PlayStation 5. W 2023 roku pojawi się między innymi Final Fantasy 16, Hogwarts Legacy, Marvel’s Spider-Man 2 czy też Diablo 4. Podobnych produkcji będzie znacznie więcej, jednak CEO Sony podkreśla, że to świetny moment dla miłośników gier. Niedawno firma opublikowała także podsumowanie planów na 2023 rok, o czym już wspominaliśmy wcześniej.