fbpx

PlayStation 6 może pojawić się w 2028 roku. Wskazówki prosto od Sony

25 listopada 2022,
11:32
Arek Grabowski

Według pewnych przesłanek można wnioskować, że premiera PlayStation 6 odbędzie się w 2028 roku. Sony mówi o ograniczonym czasie wydawania gier Activision na ich konsolę – dopiero po nim ma pojawić się kolejna. Call of Duty i inne serie będą dostępne dla PlayStation do 2027 roku. Co później planuje Sony?

Konsola PlayStation 5 wraz z kontorlerem.

PlayStation 5 miało premierę zaledwie 2 lata temu. Warto jednak zauważyć, że o nowej konsoli dyskutują nawet sami twórcy. Sony rozważa kolejną generację na podstawie ciągle rozwijającej się konkurencji. Warto zauważyć, że Call of Duty i inne gry Activision będą wydawane do 2027 roku przez zawarte umowy z Microsoftem.

Właśnie tutaj ujawniono bardzo interesującą dla graczy informację, Sony oficjalnie mówi, że PlayStation 6 zostanie wydane bez dostępu do produkcji Activision Blizzard. Prawdopodobnie zostanie więc wydane po 2027 roku. Ekspert Piers Harding-Rolls na Twitterze opublikował wpis z domniemaniami na temat czasu premiery PlayStation 6. Według niego może ono pojawić się w 2028 roku, co spotkało się z szybką reakcją mediów, a przede wszystkim graczy.

Premiera Sony PlayStation 6 w 2028 – najważniejsze informacje i konsekwencje

Premiera nowej konsoli w 2028 roku oznaczałaby największy odstęp między kolejnymi generacjami sprzętu w historii. Poprzednie różnice wynosiły maksymalnie 7 lat. Jeżeli PlayStation 6 pojawiłoby się rzeczywiście w 2028 roku, obecna generacja byłaby tą najdłuższą. Mimo wszystko Sony spotkały duże trudności, jeśli chodzi o cały rynek. W czasie premiery PlayStation 5 panowała pandemia COVID-19, co mocno utrudniło sprzedaż, dostęp, a nawet logistykę. Obecnie konsola radzi sobie świetnie, jednak brakuje jej do poprzedniej generacji.

Mimo wszystko wydanie konsoli kolejnej generacji w 2028 mówi wiele o tym, co może dziać się w najbliższych latach. Gdyby takie informacje się potwierdziły, prawdopodobnie otrzymamy ulepszoną wersję PlayStation 5 między 2023, a 2024. Byłoby to idealnie w momencie wydawania dużych gier AAA, które są planowane, jak Grand Theft Auto 6. PlayStation 5 Pro może więc zadebiutować naprawdę niedługo.