fbpx

Kolejny raport Sony. PlayStation 5 sprzedaje się rewelacyjnie, ale brakuje jej do PlayStation 4

Kolejny kwartał minął, więc pora na raporty finansowe od Sony. Ponownie  japoński producent chwali się wynikami sprzedażowymi PlayStation 5, a także innymi liczbami związanymi z gamingiem.

Sony opublikowało kolejny oficjalny raport finansowy, w którym potwierdziła ilość sprzedanych konsol PlayStation 5. Chociaż można je liczyć w milionach, to wynikowi wciąż daleko do poprzedniej generacji. W czerwcu licznik osiągnął 20 milionów egzemplarzy, a ostatnie miesiące tylko do pokręciły.

Trzy miliony Playstation 5 w trzy miesiące

W lipcu Sony zapowiedziało zwiększenie nakładów PlayStation 5 i najwyraźniej dotrzymali słowa. Zgodnie z informacjami Sony, w przeciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedano aż 3.3 miliona egzemplarzy next-gena. Co ciekawe wynik ten jest podobny do zeszłorocznego, co oznacza, że zainteresowanie PlayStation 5 nie maleje. Aktualnie japoński producent może poszczycić się przeszło 25 milionami konsol, które znalazły nowych właścicieli. Co prawda w tym samym okresie PlayStation 5 mogło się poszczycić 29,4 milionami sztuk, ale poprzednia generacja nie miała takich problemów z częściami, z jakimi boryka się „piątka”.

DualShock5 podczas gry

Sony dodatkowo chwali się 45,4 mln subskrybentów PlayStation Plus, ale warto lekko ostudzić temperament, ponieważ rok temu było ich 47,2 mln. Sprzedaż gier również spadła, ponieważ w zeszłym roku osiągnęła ona 76,4 mln egzemplarzy, a w tym roku „jedynie”62,5 mln kopii.