Sony patentuje wykorzystanie NFT w grach i handel międzyplatformowy

18 marca 2023,
17:49
Arek Grabowski
Zbliżenie na czarny kontroler od Sony PlayStation 4

W sieci pojawiły się informacje o nowym patencie Sony, który nazwano „NFT Framework For Transferring And Using Digital Assets Between Game Platforms”. Oznacza to, że firma bada, jak można wykorzystać NFT w branży gier. Warto tutaj podkreślić również opcję handlu przedmiotami między platformami.

Na jakiej zasadzie NFT miałoby działać w grach Sony? Gracze mogliby otrzymywać przedmioty podczas rozgrywki. W jaki sposób? Wiele zależy od twórców, ponieważ NFT można przedstawić w postaci nagród, broni, skinów czy elementów wyposażenia, a nawet budynków. Później te cyfrowe dobra mogłyby być sprzedawane, wymieniane i oddawane innym — wszystko także między platformami. Dzięki temu przedmioty w grach miałyby realną wartość rynkową.

Czy NFT będzie wykorzystywane w kolejnych grach Sony?

Patent Sony został złożony już w 2021 roku. Firma zaledwie kilka miesięcy temu ujawniła, że pracuje nad wykorzystaniem NFT. Najnowszy patent jest tylko potwierdzeniem, że możemy się spodziewać technologii blockchain w grach wideo.

Obecnie wykorzystywanie NFT spotykamy dość rzadko. Taką technologię rozważają lub już używają studia Square Enix, Ubisoft, Konami i Sega. Można powiedzieć, że Counter-Strike: Global Offensive ze skinami, którymi da się handlować, perfekcyjnie wykorzystuje taką technologię, a była ona stworzona długo przed NFT.