Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

W Apex Legends: The Board Game za tryb solo i kooperację będziemy musieli dopłacić

22 maja 2023,
02:18
Łukasz Małek
Apex Legends The Board Game pudełko front

Apex Legends The Board Game to projekt inspirowany prawdziwą grą wideo. Cyfrowa wersja została stworzona przez studio Respawn Entertainment, zaś za wydanie odpowiada Electronic Arts. Gra zaliczyła swoją premierę w lutym 2019 roku. Niedługo potem w 2022 roku w maju stworzono wersję mobilną na telefony.

Apex Legends: The Board Game kolejną planszową adaptacją popularnej gry wideo

Pod koniec października mieliśmy crowdfundingową kampanię Heroes of Might and Magic 3, a całkiem niedawno na platformie Gamefound zadebiutowała gra The Elder Scrolls: Betrayal Of The Second Era. Nie dziwi zatem fakt, że na rynku planszówek coraz częściej pojawiają się adaptacje gier wideo. Za stworzenie planszowej wersji Apex Legend odpowiada Glass Cannon Unplugged. To ta sama ekipa, za sprawą której na rynku gier planszowych pojawił się Frostpunk.

Liczysz na kooperację lub tryb solo w Apex Legends: The Board Game? Bez dodatku nie zagrasz

Choć cała sytuacja ma wydźwięk abstrakcyjny, jest to bezsprzecznie suchy fakt. Znaleźliśmy jednak oficjalne stanowisko GCU w tej sprawie. Na decyzję, by oddzielić tryb solo i kooperację od podstawki wpłynęło kilka czynników. Według oficjalnych kanałów, twórcy Apex Legends: The Board game pracują nad tym projektem z Dávidem Turczi (ta sylwetka utworzyła niezliczenie wiele trybów solo do różnych planszówek), co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Ponadto Glass Cannon Unplugged podkreśla, że nie każdy jest graczem lubującym się w trybach solo lub kooperacji. Oddzielenie tych modułów od gry podstawowej sprawi, że cena nie zostanie sztucznie podbita przez zbędne dla niektórych wspierających elementy. Głównym założeniem projektu jest rywalizacja i dynamiczna walka, by wiernie oddawać ducha popularnej strzelanki.

Naszym celem nie było sprawienie, aby ktoś czuł się sfrustrowany lub wykorzystany przez naszą decyzję o oddzieleniu trybu solo, ale stało za nią kilka powodów.

Po pierwsze, współpracujemy z legendarnym Dávidem Turczim, co niesie dodatkowe koszty (ale jest tego naprawdę warte!).

Po drugie, wiemy, że nie wszyscy są graczami trybu solo/kooperacji i wielu po prostu chce grać w tę grę w sposób kompetytywny, dlatego uznaliśmy, że lepiej jest utrzymać jak najniższą podstawową cenę gry, oferując osobne rozszerzenie.

Wreszcie, tryb solo/kooperacji musi obsługiwać wszystkie Legendy w grze i będzie zawierał dodatkowe karty i inne elementy, które mają znaczenie dla więcej niż tylko czterech Legend z Podstawowego Zestawu. Dlatego bardziej pasuje on jako samodzielne rozszerzenie.

Odpowiedź studia Glass Cannon Unplugged na wątpliwości jednego z graczy

Podsumowując – tryby kooperacyjny oraz solo w Apex Legends: The Board Game są dostępne, jednakże chcąc z nich korzystać, musimy kupić odpowiedni dodatek. Jeżeli jednak interesuje nas dynamiczna rywalizacja w towarzystwie znajomych, wszystkie elementy potrzebne do gry znajdują się już w pudełku podstawowym.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze