Tome of Mystical Tattoos – kompendium tatuaży dla piątej edycji D&D

Osoby zainteresowane kampaniami Dungeons & Dragons wiedzą, że w grze ważne są nawet najmniejsze detale. Można do nich zaliczyć choćby tatuaże. I to właśnie na nich skupiać się będzie obszerne kompendium Tome of Mystical Tattoos, przygotowane specjalnie na potrzeby piątej edycji Dungeons & Dragons.

10 stycznia 2021
Na skróty
  • Na Kickstarterze trwa zbiórka na wydanie kompendium Tome of Mystical Tatoos.
  • Tom ma zawierać ponad 120 różnych wzorów tatuaży.
  • Będą one zgodne ze światem piątej edycji Dungeons & Dragons.

Pomysłodawcą Tome of Mystical Tattoos jest Karl Nicolas, bibliotekarz, pisarz i edytor, zaangażowany również w projekt Natwuns. Polega on na przygotowywaniu map i innych treści do kampanii Dungeons & Dragons. Tym razem jednak nie chodzi o mapy, a o tatuaże. Nowy projekt Nicolasa skupiać się będzie na dokładnym opisaniu różnych wzorów i ich funkcji, których możemy użyć przy okazji kampanii w piątej edycji D&D.

Co znajdziemy w Tome of Mystical Tattoos?

W książkowym wydaniu pojawi się ponad 120 różnych tatuaży z opisami i unikalnymi wzorami. Korzystając z nich, gracze będą mogli jeszcze bardziej spersonalizować swoich bohaterów oraz bardziej wczuć się w rozgrywkę. Tatuaże mają być integralną częścią świata D&D, przystosowaną do jego zasad i charakteru. Kompendium ma oferować nie tylko wzory tatuaży, ale również opisywać system ich używania, który można zaadaptować na potrzeby własnej gry.

Tome of Mystical Tattoos - kompendium tatuaży dla piątej edycji D&D
źródło: strona projektu na Kickstarterze

Jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądać będzie przygotowywane kompendium, możecie sięgnąć po fragment publikacji w PDF, który dostępny jest online pod tym adresem. Chociaż kwota niezbędna na wydanie tomu została już zebrana, jeszcze do 17 stycznia można wesprzeć projekt na Kickstarterze.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!