The Lords of The Fallen powraca w widowiskowym stylu. Nowa odsłona serii ukazana na zapierającym dech zwiastunie

24 sierpnia 2022,
16:48
Nikodem Idziak

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami, gala gamescom zasypała nas masą nowości, wśród których znalazła się również wyczekiwana przez fanów kontynuacja serii Lords of The Fallen. Nie będzie to jednak kontynuacja byle jaka, twórcy gry przygotowują dla nas bowiem całkowicie odświeżoną i o wiele bardziej rozbudowaną przygodę, której zalążek zaprezentowany został w widowiskowym i dynamicznym zwiastunie.

Główny bohater gry Lords of The Fallen
Na skróty
  • Nowa odsłona serii Lords of The Fallen otrzymała oficjalny zwiastun.
  • Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 5 i ma być przebudowanym od fundamentów restartem serii.
  • Twórcy nie zdradzili oficjalnej daty premiery tytułu, jednak w najbliższym czasie mamy otrzymać więcej szczegółów na jego temat.
  • Gra zadebiutuje na pecetach i konsolach PS5 oraz Xbox Series X|S.

Po ośmiu latach ciszy, souls-like’owa seria Lords of The Fallen z przytupem zawitała na gamescom 2022 Opening Night Live. Wydawca CI Games zapowiedział oficjalny powrót do rozpoczętego w 2014 roku cyklu, jak się jednak okazało, nowa produkcja nie będzie jego bezpośrednią kontynuacją, a całkowicie odmienionym i odświeżonym podejściem do tego samego uniwersum.

Twórcy przygotowali dla nas krótki, filmowy trailer, którego pełen mroku klimat i ciężkie brzmienie zdecydowanie rozpaliło oczekiwania i nadzieje fanów serii. Co prawda nie dane nam było zobaczyć żadnego fragmentu samej rozgrywki, studio zapewniło jednak, że więcej szczegółów odnośnie produkcji poznamy jeszcze w tym roku.

Lords of The Fallen – wyjątkowy souls-like w nowych szatach

Akcja Lords of The Fallen ma miejsce ponad tysiąc lat po wydarzeniach znanych nam z poprzedniej odsłony. Znów przyjdzie nam stanąć do walki zalewającym krainę złem w postaci demonicznych maszkar, tym razem nie pokierujemy jednak losami Harkyna, lecz postaci wykreowanej przez nas samych. Obecny w grze kreator zaoferuje nam klasyczne dla RPG-ów narzędzie do tworzenia nie tylko wizerunku naszego bohatera, ale i wyboru jego początkowej klasy. A będzie w czym wybierać, twórcy przygotowali dla nas bowiem aż dziewięć specjalizacji, z których każdą będziemy mogli swobodnie modyfikować wraz z postępami w grze.

Scena walki ze zwiastuna Lords of The Fallen
Źródło: Steam

Nowe Lords of The Fallen powstaje na silniku Unreal Engine 5, a więc by wykorzystać jego pełen potencjał, twórcy przygotowali dla nas ogromny świat, przepełniony nie tylko przeciwnikami, ale również postaciami niezależnymi, zadaniami pobocznymi oraz masą przedmiotów do zdobycia. Nowa odsłona serii położy o wiele większy nacisk na elementy charakterystyczne dla gatunku RPG, dlatego też zaoferuje nam ona nie tylko masę dynamicznych starć, ale i rozbudowaną oraz immersywną fabułę. W grze nie zabraknie również trybu dwuosobowej kooperacji, dzięki której naszą przygodę kontynuować będziemy mogli sami, lub w towarzystwie.

Nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery tytułu, wiemy jednak, że docelowo ma on trafić na pecety oraz konsole PS5 i Xbox Series X|S. Zgodnie z obietnicą twórców, w najbliższym czasie powinniśmy otrzymać kolejną dawkę szczegółów odnośnie produkcji.