fbpx

BlizzCon nie odbędzie się w 2024 roku. Blizzard zapowiada powrót w następnych latach

26 kwietnia 2024,
13:15
Kaja Piaścik
Białe logo BlizzConu na niebieskim tle

Blizzard oficjalnie ogłosił, że BlizzCon w 2024 roku nie odbędzie się zarówno w formie tradycyjnej, jak i online. Wydarzenie na żywo powróciło w zeszłym roku po trzyletniej przerwie spowodowanej najpierw pandemią, a potem głośnym skandalem dotyczącym dyskryminacji i molestowania seksualnego w Activision Blizzard. W międzyczasie, w 2021 roku, miała miejsce wirtualna edycja BlizzConline.

Podczas imprezy w 2023 roku na scenie wystąpił szef Xboxa Phil Spencer, odnosząc się do przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft i planów na współpracę firm po fuzji.

BlizzCon 2024 odwołany. Co zamiast imprezy?

Blizzard Entertainment zrezygnowało z organizacji swojego flagowego wydarzenia w tym roku, ale zapowiada już powrót w kolejnych latach. Nadchodzące w najbliższych miesiącach nowości firma planuje za to świętować w ramach innych branżowych imprez.

Wkrótce podzielimy się ekscytującymi planami dotyczącymi innych branżowych targów i konwentów, takich jak Gamescom.

Poza tym w tym roku odbędą się też inne firmowe eventy, w tym Overwatch Champions Series w Dallas i Sztokholmie. Z kolei z okazji trzydziestych urodzin serii Warcraft planowanych jest wiele imprez na żywo na całym świecie. Jak oświadcza Blizzard, „chociaż wydarzenia te różnią się od BlizzConu, wykorzystujemy całą naszą kreatywność i wyobraźnię, aby zapewnić, że będą one miały tego samego ducha świętowania i wspólnoty.”

Blizzard nie zapowiada zatem permanentnego końca BlizzConu. Wydarzenie ma powrócić w kolejnych latach, ale na ten moment nie wiadomo, czy kolejna edycja wielkiego konwentu Blizzarda odbędzie się w tradycyjnej formule.