fbpx

Kolejny rok bez BlizzConu – impreza Blizzarda została odwołana

26 maja 2021,
23:54
Dorota Żak

Organizatorzy imprez masowych od dłuższego czasu znajdują się w niewątpliwie trudnym położeniu. W pandemicznej rzeczywistości pełnej obostrzeń stają oni przed wyborem między odwołaniem całego wydarzenia lub przeniesieniem się do sieci. Również taki gigant jak Blizzard mierzy się z podobnymi problemami, czego dowodzą komplikacje dot. organizacji nadchodzącej edycji BlizzConu.

Grafika na BlizzCon
Na skróty
  • Tegoroczny BlizzCon nie odbędzie się w pełnowymiarowej, stacjonarnej formule.
  • Podobna sytuacja miała miejsce przy okazji poprzedniej edycji, która zmieniła się w BlizzConline.
  • Organizatorzy imprezy planują jednak inne, zastępcze wydarzenie na początku przyszłego roku.

Osoby liczące na BlizzCon w tradycyjnej odsłonie czeka znów rozczarowanie. Na stronie Blizzarda pojawiła się dzisiaj oficjalna informacja o odwołaniu tegorocznej edycji imprezy. Organizatorzy podjęli tę decyzję ze względu na wciąż niepewną sytuację pandemiczną oraz zmieniające się zasady organizowania wydarzeń masowych w Kalifornii, gdzie miałby odbyć się BlizzCon. Nie ma w tym nic dziwnego, bo tego typu imprezy wymagają planowania z długim wyprzedzeniem, również ze strony potencjalnych gości, partnerów i uczestników. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu:

Wiemy, że niektórzy z was zastanawiają się nad planami związanymi z potencjalnym przemierzeniem oceanu w celu spotkania się z przyjaciółmi i członkami społeczności Blizzarda w Kalifornii. Chcieliśmy zatem dać wam znać z wyprzedzeniem, że podjęliśmy decyzję, by nie organizować w tym roku naszego konwentu.

Organizatorzy BlizzConu

Powtarza się więc sytuacja z poprzedniej edycji, kiedy to BlizzCon nie odbył się w tradycyjnej formie z powodu światowej pandemii. Zamiast tego fani gier Blizzarda mogli wziąć udział w jego internetowym substytucie. 19 i 20 lutego 2021 odbył się BlizzConline. Zabawa przeniosła się do sieci i łączyła konkursy oraz prezentacje fanowskiej twórczości.

Łotrzyca z Diablo 4 - BlizzCon 2021
Łotrzyca z Diablo 4 zaprezentowana na BlizzConline 2021. Źródło: Blizzard

Co dalej z BlizzConem?

Organizatorzy imprezy podkreślają jednak, że nie chcą pozostawiać po niej pustki. Zamiast zwyczajnego konwentu proponują więc zamiennik mający przypominać to, co zobaczyliśmy na BlizzConie w lutym. Impreza ma odbyć się na początku przyszłego roku, a dokładne informacje na jej temat będą udostępniane w późniejszym terminie.